×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові створять Наглядові ради при 10 найбільших ЛКП

На розгляд сесії Львівської міської ради винесуть ухвалу Про Наглядові ради комунальних підприємств. Такі ради створять для десяти найбільших ЛКП. Про це розповів автор ухвали, депутат ЛМР від Європейської Солідарності Юрій Гринів.

За його словами, Наглядові ради вирішили створити, щоб забезпечити прозорість, законність діяльності ЛКП та підвищити ефективність їхнього управління.

«Комунальні підприємства цьогоріч висловили потребу в коштах аж на 1,8 мільярда гривень. Це половина всього бюджету розвитку. Якщо дати ці всі гроші їм, то отримаємо недобудовані школи, садочки, лікарні, обладнання та інше. Такого немає більше ніде в Україні.
Нам видається, що значна частина коштів на комунальні підприємства використовується неефективно.

Наша фракція «Європейська Солідарність» вимагає створити Наглядові ради, які стануть чудовим механізмом поліпшити ефективність цих підприємств", - наголосив Юрій Гринів.

В ухвалі зазначено, що створення Наглядових рад є обов’язковими на наступних комунальних унітарних підприємствах, які забезпечують життєдіяльність міста, мають стратегічне значення або є бюджетоутворюючими:

1. ЛКП АТП №1
2. ЛКП « Львівводоканал».
3. ЛКП «Львівтеплоенерго».
4. ЛКП «Залізничнетеплоенерго».
5. ЛКП «Львівелектротранс».
6. ЛКП «Львівавтодор».
7. ЛКП «Зелене місто».
8. ЛКП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс»»
9. ЛКП «Зелений Львів»
10. ЛКП «Львівсвітло».

Наглядова рада має складатись щонайменше з трьох осіб чи семи осіб щонайбільше.

«Одна людина буде від депутатського корпусу, одна від мера, решта обрані шляхом рейтингового голосування серед громадськості. В інших великих містах України вже створили Наглядові ради. Львів є лідером в кількості комунальних підприємств, створених невідомо, навіщо, але не є лідером в контролі за ними», - додав Юрій Гринів.

Ухвала депутата має законні підстави, оскільки нещодавно набув чинності ЗУ 1405 Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо управління об'єктами державної та комунальної власності. Він вніс суттєві зміни до закону України Про місцеве самоврядування і передбачив утворення таких Наглядових рад.

За словами Юрія Гриніва, Наглядова рада контролює стратегічні напрямки діяльності підприємства та правильність рішень директорату, обирає керівництво, курує діяльність керівництва, залучає зовнішній аудит. Також здійснює тимчасове керівництво, якщо депутатський корпус висловить недовіру керівнику комунального підприємства.

Проект ухвали вже зареєстрований у Секретаріаті ЛМР й проходить процедуру погоджень. Якщо до 25 березня цей процес завершиться, документ піде на голосування усіх депутатів Львівської міськради.

Примітка: Публікації в рубриці «Трибуна депутата» є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.