×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львова стало більше – більше роботи і нових можливостей

Перекриття доріг,  страйки – і тих, хто був За, і тих, хто був Проти входження в ОТГ Львова – у минулому. Тепер настав час вибудови нових комунікацій і стратегій: ми – усі разом, у великій команді, яка мусить розробити свіжі правила і принципи співіснування і співпраці. Відповідно до розпорядження уряду, Львівська ОТГ передбачена у складі Львівської, Винниківської, Дублянської міських рад, Брюховицької, Рудненської селищних рад, а також Грибовицької (Великі Грибовичі, Збиранка, Малі Грибовичі), Грядівської (Гряда, Воля-Гомулецька), Зашківської (Зашків, Завадів, Зарудці), Лисиничівської (Лисиничі, Підбірці), Малехівської та Рясне-Руської (Рясне-Руське, Підрясне) сільських рад.

Депутати «Самопомочі» ЛМР вважають, що об’єднання громад – це об’єднання більших можливостей.  Яких?

Вплив людей на розвиток їхніх громад - зросте. Найважливіший – їх участь у виборах депутатів та міського голови Львова.

Вони зможуть  впливати на загальноміську політику Львова і ОТГ  через інструменти прямої участі - електронні петиції, громадський бюджет Львова, місцеві ініціативи, громадські слухання та інше.

Їхні органи місцевого самоврядування будуть інтегровані у структуру виконавчих органів Львівської міськради, причому назви громад і статус буде збережено

Відкриття власних ЦНАПів, аби по документи не їздити до районного центру чи міста.

У свою чергу місто буде скеровувати свої зусилля для розбудови міської інфраструктури у приєднаних громадах (садочки, школи, поліклініки), що частково розвантажить нинішні міські заклади освіти, охорони здоров'я та інші.

  • Сімейного лікаря можна і зараз обрати будь-якого, будь-де, - доповнює юрист фракції Львівської міської ради «Об’єднання «Самопоміч» Орест Кравчик. -  Амбулаторії залишаться, однак зможуть отримувати фінансування із міського бюджету Львова, в тому числі. І швидка допомога може везти людину з сіл ОТГ Львова у Львівські міські лікарні.

Приєднання до Львова також вплине на  вартість майна та землі, які є у власності мешканців приміських громад.  Нові члени Львівської ОТГ отримають краще транспортне сполучення, бо тепер їх очікують прямі міські маршрути, в яких, до речі, для пенсіонерів проїзд оплачує місто, а також вирішення питання централізованого каналізування та водопостачання.

  • Але це довгий бюрократичний процес, допоки заклади не перейдуть до балансоутримувачів, усім треба набратися терпіння, - звертає увагу на довготривалість процесу Оксана Рубай, депутатка Львівської міської ради від «Самопомочі».

Велика львівська ОТГ  і культура – ще одна цікава нова тема. Які зміни у цій галузі нас чекають?

- Розширяться межі сприйняття Львова як міста і масштабує авдиторію споживача та творця культури (культурного продукту). Збільшиться поле  міжінституційної співпраці та взаємодії. З’являться нові простори та інфраструктура культури, нові контексти і смисли. А головне – загалом зміниться стратегія розвитку культури міста Львова, - говорить Юлія Хомчин, депутатка Львівської міської ради від «Самопомочі», директорка комунального Інституту Стратегії Культури.

Попереду – багато роботи, а ще більше – можливостей для реалізації комфортного нового життя в ОТГ Львова.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.