×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові пропонують скасувати Єдиний податок для підприємців на час карантину

Платників податків першої та другої групи ФОП, чия діяльність на час карантину заборонена постановою Кабінету міністрів та рішенням міської комісії ТЕБ і НС, хочуть звільнити від сплати Єдиного податку. Такі ініціативу висунули депутати фракції УКРОП у Львівській міській раді.

Так, депутати вимагають від міського голови Андрія Садового скликати позачергову сесії для прийняття ухвали про звільнення від сплати єдиного податку платників першої й другої груп фізичних осіб-підприємців, чия діяльність заборонена рішенням міської комісії з ТЕБ і НС, а також постановою Кабміну 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», на термін дії карантину.

«Ставка єдиного податку у Львові коливається від 7 до 20 %, залежно від виду діяльності. Ми пропонуємо на час карантину встановити нульову ставку для тих підприємців, які через карантинні обмеження не здійснюють свою діяльність. Ми повинні розуміти, що без підтримки з боку влади, ці підприємці збанкрутують та не будуть наповнювати бюджет міста після карантину», - зазначив голова фракції УКРОП Ігор Телішевський.

Зазначимо, що Верховна Рада України 30 березня 2020 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який покликаний полегшити життя бізнесу, в умовах карантину. Закон дає право місцевим органам самоврядування приймати рішення щодо встановлення ставок єдиного податку, а саме: його зменшення або скасування у 2020 році. Даною нормою вже скористались місцеві ради, до прикладу, у Житомирі, де платникам єдиного податку першої й другої груп на період з 1 по 30 квітня встановили нульову ставку єдиного податку.

«Ми, депутати фракції УКРОП у Львівській міській раді, глибоко занепокоєні тяжкою фінансовою ситуацією, яка вразила власників малого та середнього бізнесу у Львові, спричиненою введенням карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні. Ми повинні протягнути руку підтримки львівським підприємцям, які через карантин, вимушені призупинити свою діяльність, втрачають усі доходи та попри це – сплачують чималі податки за себе та найманих працівників», - йдеться у заяві.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.