×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Розпочато підготовку до відновлення опорної стіни біля музею «Храм Івана Хрестителя»

29 cічня відбулася перша зустріч комісії щодо відновлення опорної стіни біля музею «Храм Івана Хрестителя» Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького на вул. Ужгородській у м. Львові. Про це повідомив ініціатор відновлення опорної стіни депутат ЛМР Ігор Зінкевич.

За словами депутата, зараз ця опорна стіна зісунулася і стала аварійною, а при падінні може пошкодити приміщення музею.

Ігор Зінкевич подякував за злагоджену співпрацю, яка склалася під час першої  робочої зустрічі. У зустрічі взяли участь начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, голова Галицької районної адміністрації Юрій Зозуля, заступник генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького Андрій Гулій і головний архітектор музею Ярослав Римар.

За результатами зустрічі  було ухвалено рішення підготувати проєктно-кошторисну документацію  план робіт щодо відновлення цієї стіни.

Довідково.

Перша письмова згадка про храм відноситься до 1371 року. До середини XIV ст. він очолював головну торгівельну площу княжого Львова – Старий Ринок.

Споруда неодноразово перебудовувалась. З XVI ст. маємо зафіксовану згадку про бічні каплиці. Перебудови та реставраційні роботи проводились у 1650, 1836, 1855 та 1869 роках, а у 1883 дах покрили гонтою. У 1887 році завершено реставрацію будівлі за проектом архітектора Юліана Захарієвича. 

 У 1993 року в храмі Івана Хрестителя відкрито Музей найдавніших пам’яток Львова у складі Львівської картинної галереї. Тепер експозиція музею формується з тематичних виставок, які стосуються історії давнього Львова та робіт сакрального характеру. Увагу відвідувачів привертають фрагменти стінопису, що були відкриті в процесі реставрації, їх датування дискусійне від XIII до XVI ст.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.