×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Балкони на вул. Князя Романа 12-14 отримали нове життя

Завершено реставрацію балконів та фасаду будинку по вул. Князя Романа 12-14.  Про це повідомив секретар комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР Сергій Івах.

Будівля розміщена у межах зони історичного ареалу Львова і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Зараз будівля є частково житловою, а також тут розміщується радіо «Незалежність».

За словами Сергія Іваха, будівля має старовинний декор і балкони, які були знищені і потребували термінової реконструкції.

«Я звернувся з проханням відреставрувати балкони, які були в аварійному стані і в будь-який момент могли обсипатись на пішоходів. На них встановили захисні сітки і проводили відновлення. Згодом я попросив також виділити кошти і на фасад будинку, адже уже було встановлене риштування і роботи можна було провести в повній мірі. Фасад будівлі відіграє важливу роль, оскільки є «обличчям» споруди і впливає на образ міста. Тому вважав доцільним комплексно вирішити питання ремонту і в повній мірі реалізувати проект».

b_590_393_16777215_00_images_Академія_участі_DSC_2209.JPG

b_590_393_16777215_00_images_Академія_участі_DSC_2254.JPG

Реставрацію балконів у будинку на вул. Князя Романа виконала підрядна організація ТзОВ «Дельтабуд» на замовлення управління охорони історичного середовища.

Працівники розробляли форми з існуючих профілів, щоб із них виготовляти необхідні елементи на основі копій старих. Згідно з договором, виконано реставраційно-ремонтні роботи: реставрація металевих решіток огородження балконів, металевих та ліпних кронштейнів балконів;  реставрація декоративних балясин в огородженні балкону третього поверху та мурованого огородження балкону 4-го поверху.

Додамо, що цьогоріч у бюджеті міста було передбачено 500 тис грн на реконструкцію  балконів. Реставраційні роботи розпочались в кінці серпня і завершились нещодавно.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.