Версія для друку

Юрій Кужелюк: «У Львові склалася транспортна проблема на перехресті вулиць Личаківської та Пасічної»

Постійне збільшення автомобільного трафіку приводить до величезних корків не перехресті з усіх трьох сторін. Весь автомобільний транспорт, що рухається з тернопільського напрямку, стопориться на перехресті. До цього додається потік автомобілів з вул. Глинянський тракт. Складне перехрестя з декількома пішохідними переходами блокує рух транспорту, особливо при здійсненні лівих поворотів з вул. Личаківської на вул. Пасічну і з вул. Пасічної на Личаківську (вниз). Про цю проблему говорить депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк.

«Спроби водіїв об’їхати корки вул. Голубця натикаються на спротив мешканців, оскільки ці вулиці вузькі, без тротуарів і не призначені для транзитного руху. А відоме нехтування частиною наших водіїв всіх правил дорожнього руху і проїзд вантажівок створює небезпеку для мешканців, особливо дітей. Вже відбувалося перекриття вулиці Пасічної з вимогою встановити пішохідну зону і перекрити транзитний рух.

За словами депутата, зараз міська комісія з безпеки руху прийняла рішення встановити пішохідну зону на вул. Голубця, Кінцевій, Дріжджевій, Запольської та Яровій, організувати реверсний рух на вул. Колумба та перемістити автобусну зупинку на вул. Личаківській. Проте це лише тимчасові косметичні рішення, які не вирішують з проблеми в цілому, яка буде лише загострюватися зі збільшенням числа автомобілів.

«Єдиним радикальним рішенням є облаштування кільцевого руху на перехресті. Таке рішення ліквідує ліві повороти і розв’яже транспортні потоки з вулиць Личаківської, Пасічної, Глинянський тракт. Кільце передбачено детальним планом території і повинно проходити з вул. Личаківської ліворуч до Глинянського тракту, далі через орендовану у міста територію до залізниці,  залізничному полотну, вул. Долішній вниз з виходом на вул. Личаківську нижче від Церкви Покрови. Таким чином транспорт рухатиметься по дворядному кільцю, ліквідуються ліві повороти і відпаде потреба використовувати для транзитного рух вулиці Голубця і Колумба. Крім цього, слід облаштувати додаткову смугу, щоб транспорт, роблячи правий поворот з вул. Пасічної, міг вільно рухатися вул. Личаківською в напрямку Винник. Крім того, кільцевий рух автоматично зніме навантаження на вулицю Голинського», - каже Юрій Кужелюк.

Водночас депутат зазначає: «Шкода, що це не було враховано при реконструкції вул. Личаківської за кошти кредиту ЄБРР, але практично вже прийняте попереднє рішення про виділення коштів у бюджеті розвитку - 2020  на проектування з тим, щоб у 2021 році приступити до безпосереднього виконання робіт».

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.