×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Підвищення вартості проїзду до впровадження електронного квитка є неприпустимим — депутати

Виконавчий комітет Львівської міської ради у грудні розглядатиме питання про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті міста. Згідно з даними регуляторного акту, оприлюдненого на сайті міської ради, одноразовий квиток в трамваях та тролейбусах коштуватиме 6 гривень та 3 гривні для студентів, а проїзд в автобусах та маршрутках зросте до 8 гривень.

Депутат Львівської міської ради з фракції «Українського об’єднання патріотів — УКРОП» Ігор Телішевський вважає, що підвищення вартості проїзду цьогоріч є необґрунтованим.

«Вже кілька років поспіль ведеться мова про те, що от-от у місті запрацює електронний квиток. Його досі немає, але щоразу перед підвищенням тарифів нам кажуть, що це необхідно перед впровадження автоматизованої системи оплати проїзду – так званого е-квитка. На жаль, віз і досі там. Я думаю, що львів’яни будуть готові платити більше за громадський транспорт, коли він відповідатиме європейським критеріям – усі автобуси будуть великого класу, з кондиціонерами та пристосовані для маломобільних груп населення, а найголовніше – у всьому громадському транспорті міста працюватиме електронний квиток. Доки цього не відбулось, на мою думку, підвищення вартості проїзду потрібно відкласти», - заявив Ігор Телішевський.

Його колега про фракції УКРОП депутат Ігор Зінкевич на основі відкритих даних, оприлюднених на сайті корпорації «Укрелектротранс», з’ясував, що теперішній тариф на перевезення в електротранспорті міста забезпечує рентабельність ЛКП «Львівелектротранс» на рівні понад 10%.

«Виникає питання: для чого підвищувати тариф, якщо підприємство отримує прибутки? Ми повинні детально проаналізувати роботу комунального підприємства міста, щоб робити якісь висновки щодо коригування тарифів. Неможливо збільшити ціну, якщо ти не знаєш скільки людей користується транспортом, який відсоток пільговиків. Будь-яке підвищення цін має бути обґрунтованим», - додав Ігор Зінкевич.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.