×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ігор Зінкевич: фінансування статутних капіталів комунальних підприємств Львова потрібно привести у відповідність до законодавства

Із бюджету розвитку міста Львова фактично щомісячно виділяються значні суми кошти низці комунальних підприємств у формі поповнення статутного капіталу. Депутат Львівської міської ради з фракції «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Ігор Зінкевич звертається до міського голови Львова вжити заходів, щоб питання фінансування ЛКП «Львівавтодор», «Львівелектротранс» та ЛКП АТП № 1 із бюджету розвитку були приведені у відповідність до ЗУ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Роз’яснення з питань застосування законодавства у сфері державної допомоги № 35-рр/дд, виданого АМК України 5 жовтня 2017 року.

«Для того, щоб бюджетна підтримка ЛКП «Львівавтодор», «Львівелектротранс» та ЛКП АТП№ 1 у відбувалася у правовому полі, Львівська міська рада мала надіслати у Антимонопольний комітет України відповідні повідомлення, а за результатами розгляду повідомлень АМКУ отримати його рішення, щодо визнання державної допомоги допустимою. Також АМКУ міг прийняти рішення, що заходи із фінансування згаданих вище комунальних підприємств не підпадають під визначення державної допомоги суб’єктам господарювання», - зазначає депутат.

Як зазначає укропівець, аналіз документів АМКУ дозволив виявити лише один документ, який стосується подібних проектів – рішення № 92-р від 13 лютого 2019 року. Він стосується місцевої гарантії по кредиту ЄБРР на оновлення рухомого складу тролейбуса і його інфраструктури в сумі 17,5 млн. євро. Щодо інших проектів, зокрема закупівлі 100 автобусів і 10 трамваїв за кошти Європейського інвестиційного банку, відповідних рішень АМКУ на його офіційному сайті не виявлено.

«Надання бюджетної підтримки комнулаьним підпрєимствам без відповідних Рішень Антимонопольного комітету України несе у собі значну правову небезпеку, адже у тому випадку, якщо державна допомога у формі поповнення статутного капіталу згаданих підприємств буде визнана Антимонопольним комітетом України неприпустимою, ці підприємства повинні будуть повертати перераховані кошти у бюджет міста Львова», - додав Ігор Зінкевич.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.