×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

"Депутати ЛМР проти Закону про ринок землі" - Петро Адамик

Депутати Львівської міської ради закликали зупинити спроби поспішного запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, яка приведе до дестабілізації аграрного сектору, задасть непоправної шкоди українській економіці, що, в свою чергу, дестабілізує соціально-економічну ситуацію в державі.

Зі зверненням такого змісту на пленарному засіданні виступила депутатка фракції БПП «Солідарність» Уляна Пак.

Депутати переконані, що сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутність механізму, програми цільового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств - ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями. Є ціла низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішні умовах вкрай небезпечним.

Петро Адамик - голова фракції БПП «Солідарність» у Львівській міській раді переконаний, що саме земля є найбільшим надбанням українців:

«Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку всієї країни, а не об’єктом наживи для «обраних». Саме тому, усім нам, належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою. Ми обираємо друге – ґрунтовну реформу, якої Україна чекає вже 28 років».

Більше того, за умов бойових дій на сході України при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Депутати ЛМР доречно зауважили, що сьогодні не можуть реалізувати своє право учасники АТО / ООС, яким держава гарантувала отримання земельних ділянок в рамках безоплатної приватизації, не говорячи про дотримання умови Конституції, де кожен громадянин України має право на земельну ділянку.
Поспішна реформа, не підтримана суспільством, не матиме успіху й остаточно підірве довіру людей до влади, що загрожує новим соціально – політичним потрясінням.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.