×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У китайському Ченду з’являться скульптури львівського митця

У рамках співпраці між Львовом і Ченду львівський скульптор Володимир Цісарик взяв участь в розробці мистецького наповнення нового району китайського міста.

Завдяки Меморандуму для Львова та України загалом відкрилися нові горизонти та цікаві проекти. Як розповіла координатор та член робочої групи по співпраці з містами КНР Ярина Сорока влада міста Ченду вирішила побудувати новий район Тянфу на 1,5 млн. мешканців.

«Цей район запроектований повністю за новітніми еко стандартами, дуже багато зелених насаджень, штучні річки та озера, багато парків та зелених скверів. В рамках міжнародної програми міст побратимів та партнерів міста Ченду у 2018 році було запрошено сорок скульпторів з тридцяти країн світу, для того, щоб розробити проекти для мистецького наповнення публічного простору нового району, серед котрих був і представник, делегований від міста Львова, пан Володимир Цісарик».

Після ознайомлення з містом Ченду та проектом будівництва району Тянфу, Володимир Цісарик запропонував декілька варіантів скульптур для розміщення на відкритому просторі у парку. Комісія спілки скульпторів міста Ченду обрала для виконання три композиції “Сильф”, “Геліос” та “Солар”. Зараз у скульптурних майстернях міста Ченду відбувається масштабування робіт, ліпка з глини у натуральну величину, висота робіт орієнтовно 5 м. Після того, як роботи будуть завершені у глині, їх буде відлито з бронзи у ливарному цеху в Ченду. Встановлення та відкриття робіт планується на кінець 2019 року.

Депутат Львівської міської ради та член робочої групи Петро Адамик вважає, що налагодження культурних зв’язків між нашими країнами спрятиме промоції Львова у світі.

«У цій мистецькій акції в Ченду скульптор Володимир Цісарик дуже гідно нас представляв. Туди з’їхалося багато скульпторів з різних країн, з тих міст, з якими є партнерські угоди. Кожен представляв свої роботи. Я вважаю, що такі речі мають перейти в системну працю, адже вони дуже добре презентують нас в потенційно великому ринку. Рано чи пізно китайці зможуть їздити до нас без віз і це дуже для нас насправді важливо  і цікаво».  

Довідково. Місто Ченду - четверте по величині місто в Китаї, столиця провінції Сичуань. Теперішня кількість населення приблизно 16 мільйонів.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.