×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Фракція УКРОП у Львівській міській раді звернулась до академіка Бориса Патона з вимогою віддати на баланс міста скандальну ділянку на вул. Горбачевського, 19

Офіційне звернення на пленарному засіданні від імені фракції УКРОП у ЛМР зачитав депутат Іван Гринда.

«Минулого тижня громадськість Львова сколихнула новина про можливу майбутню забудову земельної ділянки по вул. Горбачевського, 19, що належить Національній академії наук і є у користуванні Карпатського відділення інституту геофізики ім. Суботіна, - йдеться у зверненні. - На ділянці розташована пам’ятка архітектури місцевого значення – стара вілла, споруджена у 1929-1930 рр. за проектом бюро Карля Ольґерда Юраша, Євгена Червинського та Альфреда Захаревича».

Укропівці у ЛМР наголошують, що мешканці навколишніх будинків, виступають категорично проти будівництва будь-яких житлових споруд на ділянці, адже це автоматично призведе до ущільнення забудови та спотворення історичного ареалу у даному мікрорайоні.

«Згідно з документами, які можна отримати з офіційних джерел, департамент містобудування Львівської міської ради від 20 квітня 2015 року видав Карпатському відділенню інституту геофізики ім. Суботіна НАНУ три пакети містобудівних умов та обмежень: на реконструкцію добудованої частини старої вілли; на реставрацію пам’ятки архітектури з пристосуванням під адміністративний будинок; на будівництво багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом, - повідомив Іван Гринда. - Державна архітектурно-будівельна інспекція у Львівській області скасувала два з трьох пакетів дозвільної документації, виданих міською радою. Свою позицію в ДАБІ аргументували тим, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням містобудівної документації: оскільки зона Ж-2 є зоною малоповерхової забудови (до 4-ох поверхів), а позивач має намір будувати п’яти поверховий будинок з цокольним приміщенням. Окрім цього, в ДАБІ вказали, що був порушений термін видачі документації, а для отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки може звертатися виключно власник земельної ділянки – тобто НАНУ. У свою чергу, інституту геофізики через суд скасував рішення ДАБІ у Львівській області та спільно із знайденим ним «інвестором» проводить підготовчі роботи з початку будівництва житлового будинку».

Відтак, депутати ЛМР від фракції УКРОП наполягають на розірванні будь-яких юридичних договорів містобудівного характеру щодо житлової забудови по вул. Горбачевського, 19 у Львові. А також пропонують розглянути можливість передати вищезгадану ділянку на баланс громади міста Львова для облаштування закладів дошкільної освіти.

«Впевнені, що місто, яке вкладає в освіту дітей та молоді близько 30% міського бюджету, зможе більш ефективно використати земельну ділянку, побудувавши на ній заклад освіти, на який також згідні і мешканці навколишніх будинків», - зазначив Іван Гринда.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.