×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Іван Гринда: «Я хочу, щоб Львів став європейським містом не лише для туристів, а для всіх, хто тут живе»

Депутат Львівської міської ради від фракції «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» Іван Гринда розповів про найболючіші проблеми міста Лева, які ми мусимо вирішити негайно.

Нещодавно ЗМІ облетіла приємна для львів’ян новина: Львів став єдиним містом України, яке потрапило у світовий рейтинг Топ-100 найпопулярніших серед туристів 2018 року за версією авторитетної міжнародної  компанія Euromonitor. За підрахунками експертів, цього річ наше місто відвідали понад 2,7 млн туристів! Відтак, Львів посів 80-те місце у світовому рейтингу, обійшовши такі туристичні перлини, як, наприклад,  Франкфурт-на-Майні, Стокгольм, Ніцца, Ріо-де-Жанейро та ін. Отже, є чим пишатися!

Втім, гарна візитівка для гостей – ще не ознака справжньої європейськості та комфорту.  Про це вам скаже кожен, хто живе «нашому», а не «гостьовому» Львові. А реалії повсякдення, на жаль, не настільки привабливі, як це може видатись з вікна туристичного автобусу чи чотиризіркового готелю або ж у межах історично-культурних маршрутів та  розважальних закладів.

Які проблеми міста і в який спосіб слід вирішити негайно, щоб воно стало по-справжньому європейським для кожного мешканця? Про це говоримо із депутатом Львівської міської ради Іваном Гриндою.  

- Це вже третя моя депутатська каденція, починаючи від 2006 року, - починає розмову Іван Гринда. – За цей час я зробив для себе простий висновок: можна багато говорити про любов до України, але якщо на своєму виборчому окрузі не вирішиш елементарні проблеми людей – ти не любиш ні Україну, ні своє місто. Людям не потрібні твої пафосні гасла, вони хочуть, щоб у них не протікав дах над головою, щоб діти вчилися у хорошій школі та відвідували садочок біля дому, щоб тротуари і дороги були відремонтованими і прибраними, з крану текла гаряча вода, вчасно вивозили сміття.  Вважаю, що міську владу обирають не для того, щоб вона гарно виглядала у ЗМІ та соцмережах, а щоб відповідально виконувала свої прямі  обов’язки: розвивала інфраструктуру міста, налагоджувала інженерні комунікації, дбала про безпеку громадян, навела порядок з громадським транспортом…

- Переповнений транспорт і одвічні корки – мабуть, найболючіше питання для містян. Чому з року в рік не вдається його вирішити?

- Не можу сказати, що депутати над цим не працюють, для прикладу, місто закупляє 150 нових автобусів, оновлюється електротранспорт, запускаються нові та трамвайні та тролейбусних лінії. Сам особисто долучаюся до створення мережі велосипедних доріжок, паркувальних місць для автомобілів.

Попри те, усі зусилля є марними, допоки ми не вирішимо проблему кардинально: гроші треба вкладати не лише у нові автобуси, трамваї  та маршрутки, а насамперед у будівництво нових розв’язок та ремонт доріг. За минулі роки у місті вже були напрацьовано ряд проектів, що могло би значно спростити рух на певних ділянках міста. Так,  до прикладу, пропоную створити транспортну розв’язки вулиць: Левандівська – Залізнична – Шевченка; Городоцька – Сяйво; Зелена – Луганська (від кільця) до вулиці Зубрівської; Личаківська – Пасічна. Слід також продовжити вулицю Луганську від Стрийської до Городоцької.  Крім того, потрібне термінове будівництво дороги від вулиці Хмельницького – Липинського до Пластової («Епіцентр»). Крім того у 2017 і 2018 роках на сесіях міської ради депутатський корпус підтримав моє звернення до прем’єр-міністра і міністра інфраструктури щодо будівництва північної об’їзної дороги  навколо містат через Бірки – Зашків – Новий Яричів. Для прикладу, збудована у 2011 році розв’язка вул. Шевченка – вул. Городоцька, і добудована смуга руху від кільця вул. Зеленої–Луганська до вул. Зубрівської є прикладом якісного підходу до локального вирішення транспортного колапсу.

- Отже, головна причина переповненого транспорту і виникнення заторів - це не стільки дефіцит транспорту, скільки відсутність сучасних інфраструктурних транспортних розв’язок?  

- Саме так.  Щоденні затори у Львові утворюються через те, що дуже багато приватного транспорту їде в центральну частину міста. Львів’яни останнім часом свідомо відмовляються від громадського транспорту і купують приватні авто, адже поїздка на роботу маршруткою чи трамваєм виснажлива. А тепер порахуйте: у Львові  зареєстровано 170 тис. приватного автівок (показник МРЕО).   І щоденно маємо ще 130 тис. автівок, які в’їжджають з-за меж міста (це дані операторів мобільного зв’язку). Міські дороги у тому вигляді, якими вони є зараз, просто не витримують такого навантаження.

- Чи має місто кошти на реконструкцію та модернізацію доріг?

- Цьогорічний бюджет Львова становив 2,8 млрд. грн, на 2019 р. заплановано 1,8 млрд.грн. Вважаю, що при мудрому господарюванні ми можемо це зробити. Варто зробити і незатратні кроки: наприклад, «розтягнути» початок і кінець робочого дня різних установ. Хтось починає роботу о 08.00 і завершує о 17.00, інші приходять на 09.00 і йдуть додому о 18.00. А деякі установи, за німецьким прикладом, могли би працювати з 07.00 до 16.00 – адже, це також зручно. Потрібно провести опитування, визначитись і в такій спосіб «розвантажити» години-пік у транспорті. Я, до слова, звернувся із такою пропозицією до міського голови і в 2012-му , і в 2016-ці роках повторно. І у міській раді багато працівників погоджувались, що так для них буде зручно.

Хочу додати, що дуже турбує мене стан наших автостанцій, а точніше – їхня відсутність. Ще кілька років тому виділили земельні ділянки під їхнє будівництво по вул.Личаківській, Шевченка, перехресті Пасічна-Зелена, Збиральна. На жаль за 12 років не реалізований жоден проект. І це соромно, що у європейському місті, де люди чекають на автобуси обласного напрямку, немає ні залу очікування, ані елементарної вбиральні.

- Які ще проблеми Львів мусить вирішити насамперед?

- Будівництво шкіл і дитсадків. Вже нині школи Львова переповнені, а деякі працюють у дві зміни. А у нових мікрорайонах їх взагалі немає! Я розумію, що забудовники фінансово не зацікавлені у цьому, протее ми маємо «бомбу сповільненої дії»:  народяться і підростуть діти тих, хто заселяє ці райони (а купують квартири, як правило, молоді люди), і куди віддати дитину? Якщо зводити райони без освітніх установ, вже через 3-4 роки ми говоритимемо про освітній колапс як проблему№1 у Львові.

Тривожить також матеріальне оснащення медичних установ, які не мають потрібного медичного обладнання. І найголовніше - непокоїть ситуація із зарплатами у Львові – з нашими цінами на продукти і комунальні послуги зарплата має бути близько 15 тис. грн, всі це розуміють. Прикро, що величезна кількість львів’ян виїздить на заробітки, бо не може утримувати себе і родину вдома.

Роботи дуже багато. І щоб Львів став по-справжньому європейським для кожного з нас, а не лише для туристів, всі депутати мусять працювати спільно, виходячи з інтересів містян, а не власних амбіцій.

 

Ірина ФІАЛКОВСЬКА.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.