×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові нарешті дітей любитимуть більше, ніж туристів

Під час пленарного засідання сесії ЛМР депутати прийняли Стратегію “Львів, дружній до дітей та молоді”.

“Ідея створення безбар’єрних просторів та публічних закладів, дружніх до дітей, з’явилася у 2015 році, коли я ще навіть не була депутаткою Львівської міської ради. Потім громадська ініціатива активних батьків переросла у створення організації “Батьки в дії”. Саме ця ідея була ключовою моєю мотивацією, щоб піти у ЛМР і впровадити програму на рівні міста”, – розповідає Юлія Гвоздович, голова ГО “Батьки в дії”, депутатка від Української Галицької Партії.

Створення вже самої стратегії у ЛМР Юлія Гвоздович ініціювала спільно з колегою-депутаткою Уляною Пак у березні 2017 року. До напрацювання долучилися як громадські організації, так і просто активні небайдужі мешканці. З питань інклюзії тісно співпрацювали з батьками Центру “Джерело”. Тема соціального захисту розроблялася під час великої конференції, яку організовувала Львівська ОДА. Багато було зустрічей із чиновниками. Також представники Інституту міста збирали різноманітні показники, які стосуються юних львів’ян. Їх спільно з депутатами, батьками, представниками профільних управлінь міської ради та патрульної поліції обговорили під час дискусії на платформі “Твоє місто”. Всі результати врахували у підготовці документу.

Наразі Стратегія складається з 3-х головних пріоритетів:

  1. Право на визнання, повагу та справедливе ставлення.
  2. Право бути почутим.
  3. Право на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист.

Для досягнення кожної з них необхідно впровадити та реалізувати відповідні заходи, які перелічені у самому документі. Втілювати Стратегію планують впродовж 2019-2020 років. Для цього буде виділена бюджетна субвенція у розмірі 21 млн. грн. (13,755 млн. грн. у 2019 році та 7,245 млн. грн. у 2020 році). Детальніше про зміст стратегії можна прочитати на сайті УГП - www. uhp.org.ua.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.