×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

На місці, де ув’язнювали та катували учасників національно-визвольного руху, зведуть торгово-розважальний центр

Міністр юстиції Денис Чернишов заявив про будівництво у Львові на вул. Т. Шевченка, 156 нового слідчого ізолятора з плановим наповненням 850 місць. А на вул. Городоцькій, 20, де сьогодні розташований СІЗО, передбачено спорудження торгово-розважального центру.

Територія нинішнього слідчого ізолятора на вул. Городоцькій - близько 1,4 га. Цю землю, відповідно до ухвали Львівської міської ради від 07.11.1996 року, надано у тимчасове користування на 5 років. Час користування завершився ще у 2001 році. Зараз ділянка залишається несформованою, кадастровий номер не присвоєний, межі не визначені.

Уся ця площа є в межах історичного ареалу Львова. Тут у 1614 році був побудований дерев’яний монастир жіночого ордену Св. Бригіди. Потім австрійська влада пристосувала його під в'язницю, яку назвали «Бригідки». Це була одна з найбільших тюрем краю. У її подвір’ї виконували смертні вироки, закатували відому українську діячку та розвідницю УВО Ольгу Басараб. А з 1925 р. ув’язнювали багатьох учасників українського національно-визвольного руху: Степана Бандери, Романа Шухевича, Степана Ленкавського, Зеновія Пеленського, Катерини Зарицької та інших. 1932 р. в подвір’ї «Бригідок» повісили боївкарів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина. «Бригідки» є символом боротьби українського народу супроти окупаційних режимів та місцем пам’яті про загиблих героїв.

“Історичне минуле цих території і споруд абсолютно унеможливлює створення на їхньому місці розважальних закладів чи торгівельних приміщень. Нашим першочерговим завданням, як повноважних представників сучасного українського суспільства, має бути музеєфікація та збереження історичної пам’яті, створення навчально-виставкових просторів, а не потакання бізнесу «на крові і кістках», особливо, коли ці бізнесові інтереси жодним чином не враховують складену містобудівну ситуацію, архітектурне середовище та потреби мешканців міста Львова”, - заявив під час пленарного засідання депутат від Української Галицької Партії Тарас Чолій.

Депутат вимагає передати будівлі слідчого ізолятора на вул. Городоцькій, 20 у комунальну власність громади м. Львова, з метою їхньої належної музеєфікації та перетворення на сучасний культурно-експозиційний простір. А також включити будівлі на цій території до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам’ятку історії, архітектури, містобудування національного значення.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.