×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Муніципальна варта не здійснює охорону шкіл та садочків, як було передбачено в ухвалі ЛМР, - Сергій Івах

У Львові в повному обсязі не виконується ухвала про безкоштовну охорону муніципальною вартою навчальних закладів. Ще у січні 2018 року Львівська міська рада прийняла ухвалу, згідно з якою ЛКП «Муніципальна варта» має здійснювати охорону шкіл та садочків комунальної форми власності. Натомість станом на сьогодні муніципали охороняють лише кілька шкіл і ще близько десятка навчальних закладів подали лише заявки на охорону.

«Не секрет, що охорону шкіл батьки змушені оплачувати з власної кишені. І це абсолютно неправильно, - каже депутат Львівської міської ради Сергій Івах, -  натомість ще на початку року з моєї ініціативи були внесені зміни у відповідну ухвалу. У ній йдеться про охорону навчальних закладів за кошти міського бюджету. Це б, в свою чергу, суттєво полегшило навантаження на гаманці батьків. Проте, як з’ясувалось, управління освіти не проінформувало належним чином про це нововведення навчальні заклади. Я сприймаю це намагання чиновників економити на дітях, що неприпустимо. При цьому декларуючи кожен день якісні зміни і реформи в освіті», - наголосив депутат фракції БПП «Солідарність» у Львівській міській раді Сергій Івах.

Для того, щоб муніципали почали здійснювати охорону навчальних закладів, дирекція шкіл та садків повинна надати заявку до управління освіти.

«З метою інформування громадськості та директорів навчальних закладів, я надіслав їм звернення з проханням подати заявки на здійснення охорони. Оскільки це не зробило управління освіти одразу після прийняття ухвали ще у січні. Крім цього, разом з активістами, ми проінформували містян про ще одне нововведення - безкоштовний проїзд для школярів за наявності учнівського квитка та розклеїли інформаційні наліпки в трамваях, тролейбусах і автобусах. Більшість львів’ян та водіїв про це почули від нас вперше. Складається враження, що у міській раді є певні проблеми комунікації з львів’янами. І на зовні подається лише та інформація, яка вигідна чиновникам», - резюмував Сергій Івах.  

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.