×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У ЛМР відбувся круглий стіл, на якому обговорили проблеми відновлення ДНЗ у Львові

13 червня у Львівській міській раді під час круглого столу обговорили актуальні питання відновлення дитячих садочків у Львові. 

На зустрічі були присутні представники профільних управлінь та департаментів, депутати ЛМР, громадські активісти, мешканці. Зокрема, під час круглого столу проаналізували стан справ щодо реконструкції та відновлення роботи ДНЗ за адресами: вул.Дністерська, 25, вул. Виговського, 1а, вул. Сяйво, 16, вул. Медової Печери, 13, вул.Ревуцького,9, вул.Шевченка, 370, вул. Білогорща, 3а, вул. Сміливих, 26.

За словами ініціатора круглого столу, секретаря комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР Сергія Іваха, питання відновлення дитячих дошкільних закладів у Львові є нагальною проблемою для міста.  

«Ми зібрались за круглим столом, щоб з’ясувати, чому колишні ДНЗ, які повернули від орендарів, перетворюються у довгобуди, у той самий час, коли сотні дітей не можуть потрапити у садки. Чому багато дітей, записані в електронну чергу ледь не після народження, на сьогодні не є зараховані до ДНЗ? Також, на мою думку, помилковим є рішення виконавчого комітету №554 від 25.05.2018 р., який передбачає зарахування дітей до садочків лише із львівською пропискою. Запитань більше, ніж відповідей, а напруга навколо браку місць в ДНЗ з кожним днем лише зростає. І якщо ці питання не вирішити уже зараз, то завтра вони можуть перерости у відкритий конфлікт та суспільне протистояння в місті».

На думку голови комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлії Гвоздович, управлінню освіти необхідно працювати більш публічно та прозоро, і це б зняло з порядку денного багато запитань від громади.

«Після круглого столу щодо ситуації із орендованими дитсадками в місті, я зробила висновок, що управлінню освіти необхідно працювати більш публічно та прозоро. Так, виявилось, що департамент гуманітарної політики досить давно працює над поверненням колишніх орендованих дитячих садків від попередніх власників, однак коштів для того, аби їх швидко після того відремонтувати та ввести в експлуатацію - бракує. Дивно, адже саме пріоритетність виділення бюджетних коштів визначає депутатський корпус, який зараз повністю готовий профінансувати такі витрати, адже проблема із браком місць у ДНЗ зараз стоїть дуже гостро. Також не зрозуміло, чому управління освіти не використовує сучасних ІТ-технологій для того, аби інформувати занепокоєну громаду міста про стан ремонтів у ДНЗ, групи, які планують відкривати, схему розміщення планових ДНЗ і графіки їх відкриття. Як на мене, така публічність допомогла б батькам  розуміти, що проблема із дитсадками для влади міста не є байдужою».

«Мало не щодня ми чуємо думки завідувачів садків чи батьків, - коментує Ігор Дякович, член гуманітарної комісії ЛМР, - Сьогодні на круглому столі ми почули управлінців, їх погляд на ці проблеми. Я для себе почув багато відповідей, але кілька запитань залишається відкритими: добудова спортивного комплексу в Рясне, капітальний ремонт дитсадка на вул. Виговського, на вул. Панча, де є поруч медична амбулаторія, що неприпустимо. Цей круглий стіл виллється у ще ряд зустрічей із забудовниками, управлінцями. Ми анонсували зустрічі із будівельними компаніями, громадою. Тобто ми дали старт дуже великій кампанії відновлення дитячих садків у Львові».

Як повідомив Сергій Івах, за результатами круглого столу буде ініційовано кілька кроків: звернення про проведення громадських слухань щодо проблем функціонування електронної системи зарахування до ДНЗ; зустріч з компаніями, які проектують реконструкцію комунальних дитячих дошкільних закладів, та компаніями, які проводять будівельні роботи, щоб з'ясувати причину довгобудів; круглий стіл з будівельними компаніями, які на сьогоднішній день отримали містобудівні умови та обмеження на зведення ДНЗ, але не виконують своїх зобов'язань; створення ухвали про скасування рішення виконкому #554 від 25.05.2018 р. про зміни зарахування до ДНЗ в частині обов'язковості львівської прописки. 
«Також пропозиція, над якою будемо працювати, стосовно інвестиційних договорів. Ми звернемось до тих компаній, які мають сплатити місту внески за інвестиційними договорами, щоб вони долучились до розбудови соціальної інфраструктури. Про кожен крок інформуватимемо окремо», - підсумував депутат.