×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Майже 300 працівників протезного заводу залишилися без зарплати

Львівське протезний завод, який виготовляє протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, крісла та колісні візки для людей з особливими потребами з 5-и областей України, з січня не може виплатити зарплату своїм працівникам.

Наразі там працює 290 робітників. Завод працює для Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Закарпатської  областей. Але від початку 2018 року держава не підписала договори на фінансування роботи підприємства. Відповідно, виплатити працівникам заробітну плату тут просто не можуть.

Це призвело до того, що довелося змінити режим роботи майстрів (3-4 робочі дні на тиждень) та припинити діяльність цехів з виготовлення ортопедичного взуття і протезно-ортопедичних виробів, а також механічно-складального цеху. А ще звільнення. Впродовж 4 місяців з підприємства пішли 110 кваліфікованих працівників.

“Найбільша цінність для держави - це людина, це її добробут, це забезпечення гідних умов на існування, це впевненість у завтрашньому дні. Працівники заводу надсилали звернення до Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального захисту інвалідів, щоб вирішити проблему та мати змогу забезпечувати осіб з інвалідністю необхідною продукцією, яку виготовляє протезне підприємство. Однак звернення досі залишаються без вирішення”, - наголосив під час публічного виступу Ігор Дякович, депутат Української Галицької Партії.

Він просить підтримати спільне звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради України та Міністра соціальної політики з проханням допомогти позитивно вирішити проблемну ситуацію. Зокрема, забезпечити своєчасне та належне фінансування підприємства, аби завод міг відновити свою роботу на благо особливо вразливої категорії громадян – осіб з фізичними вадами.