×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Знесіння - не сміттєзвалище!

Минулого тижня виконком ЛМР прийняв рішення про будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13. Однак, традиційно, все вирішили похапцем і без погодження з громадськістю. Не було попереднього обговорення з мешканцями, громадських слухань чи консультацій, не проводилася екологічна експертиза. Все це прямо порушує вимоги законодавства та Статуту територіальної громади м. Львова.

“Мешканці занепокоєні тим, що на невеликій площі в низовинній місцевості Львова вже й так є більше 50 виробничих підприємств та інших об’єктів 1, 2, 3 класу небезпеки. Серед них - очисні споруди, асфальтний завод, ТЕЦ-2, нафтобаза, складування сміття на Богданівській, 11, хімбаза на вул.Новознесенській, шкірзавод та ін. Тому сміттєпереробний завод може стати справжнім екологічним лихом”, - зазначає Юлія Гвоздович, депутатка Української Галицької Партії, голова комісії законності.

Також і містобудівні умови та обмеження для проектування сміттєпереробного заводу були затверджені з порушенням процедури та не відповідають чинному законодавству і нормам. За висновками екологів, сумнівною є пропонована технологія переробки сміття.

З огляду на це, Українська Галицька Партія вимагає скасувати ухвали Львівської міської ради щодо будівництва сміттєпереробного комплексу по вул. Пластовій, 13. А також пропонує провести спільне робоче засідання голови Львівської обласної державної адміністрації, голови Львівської обласної ради та міського голови Львова з метою виділення на території області земельної ділянки під сміттєпереробний комплекс, який обов’язково включатиме полігон для захоронення ТПВ, буде віддаленим від житлових кварталів і враховуватиме всі екологічні норми.