×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У львівських школах стане безпечніше

Перші 10 закладів освіти вже з березня охоронятимуть за бюджетні кошти. Ініціативу щодо впровадження муніципальної охорони запропонували депутат Української Галицької Партії Ігор Дякович спільно з колегами інших фракцій.

На пленарне засідання сесії ЛМР, яке відбудеться 15 лютого, планують запропонувати перші 10 навчальних закладів, які тестово охоронятиме ЛМК “Муніципальна варта”. Школи і садки обиратиме робоча група, до якої також увійдуть і депутати ЛМР. У список першочергово попадуть ті, де вже були здійснені крадіжки. Зокрема, це навчальні заклади Левандівки, Сихова та на вулиці Замарстинівська. З часом список шкіл та садків під охороною ЛКП буде збільшуватись. До травня під охороною муніципалів може бути вже до 40 закладів.

Як повідомив начальник управління безпеки міста Юрій Діль, на одну школу, яку охоронятимуть лише у денний період, потрібно буде виділити 110 тис грн в рік. Якщо ж охорона буде цілодобовою, витрати становитимуть 330 тис грн в рік. Станом на сьогодні у Львові налічується 120 шкіл та 100 дитячих садків.

“Потреби системи освіти повинні фінансуватись міською владою у повному обсязі. Це ж стосується і охорони шкіл та садків. Фінансування безпеки відтепер відбуватиметься за кошти міста, а не батьків, а охороною навчальних закладів займатимуться представники ЛКП “Муніципальна варта”. Відтак зникнуть готівкові збори з батьків "на охорону школу". Це ще один крок на шляху до прозорості фінансування потреб освіти. Наступним кроком повинно стати 100% фінансування потреб шкіл та садочків, а таке явище як збір коштів з батьків має бути добровільним, на засадах благодійності, а не фіксованим збором і готівкою”, - говорить депутат ЛМР Ігор Дякович.

Нагадаємо, на останньому пленарному засіданні зі ініціативи депутатів, серед яких був і Ігор Дякович, було прийнято рішення про забезпечення охороною усіх шкіл та садків Львова за кошти бюджету.

Над питанням охорони навчальних закладів Ігор Дякович почав працювати ще з 2016 року. Від подав низку запитів і звернень з вимогою розробити та затвердити комплексну програму зі створення безпечного середовища в комунальних навчальних закладах Львова. Але до цього часу, впродовж 2,5 років, програма так і не була розроблена виконавчими органами.