×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Сергій Івах прозвітував про роботу комісії з врегулювання ситуації на ринку «Привокзальний»

Під час пленарного засідання голова комісії з врегулювання ситуації на ринку «Привокзальний» прозвітував про роботу комісії.

Депутат зауважив, що ухвалою Львівської міської ради від 20.10.2016р. оновлено склад комісії з врегулювання ситуації на ринку «Привокзальний», до якої увійшли депутати ЛМР, представники виконавчих органів влади та трьох конфліктуючих сторін.

Як зазначив Сергій Івах, на початку роботи комісії усім членам комісії було запропоновано надати свої письмові пропозиції щодо основних напрямів роботи і питань, які потребують першочергового врегулювання. За результатами подання відповідних пропозицій визначено три основних напрями, за якими здійснювались збір, узагальнення, опрацювання інформації:  сфера землекористування, сфера користування нерухомим майном, сфера тарифів за здійснення підприємницької діяльності на ринку (зокрема, у взаємодії між ТзОВ «Привокзальний ринок» та фізичними особами-підприємцями).

«Наше рішення про створення комунального підприємства дозволить зняти соціальну напругу, яка триває між підприємцями і власниками на Привокзальному ринку впродовж останніх років. Відтак, створивши таке комунальне підприємство, засновником якого буде Львівська міська рада, а не якісь фізичні чи юридичні особи, ми зможемо визначити тарифи на цій території, надавши всім рівні права.

Чому мова йде саме про комунальне підприємство? Тому що таке поняття, як цілісний комплекс Привокзальний ринок – давно вже себе вичерпало. Сьогодні на цій ділянці сотні підприємців, які мають своє нерухоме майно. Це територія, на якій здійснюють свою різнопрофільну діяльність багато підприємців міста Львова. Хочу одразу зазначити, що комунальне підприємство не має права регулювати комерційну діяльність на тих об'єктах, які є у власності людей. Тому сьогодні комунальне підприємство покликане впорядкувати територію спільного користування (земельну ділянку) та навести порядок у приміщеннях, які належать громаді міста. 

Люди роками не могли домогтися оформлення земельної ділянки під їхньою нерухомістю. Ми визначили це питання двома підпунктами. Перший – надати в довгострокову оренду земельні ділянки під нерухомістю, які є у приватній власності, але без права приватизації чи переходу у власність.

Друге рішення, яким ми теж визначили для всіх рівні умови. Ми прийняли рішення на тій всій території закріпити земельну ділянку спільного користування за комунальним підприємством. Тобто земля буде у спільному користуванні у комунального підприємства. Саме це комунальне підприємство вже на основі закріпленої цієї ділянки і зможе надавати основні послуги – це вивіз сміття, прибирання території, охорона, освітлення. Сподіваються, що міська рада це глобальне рішення доведе до логічного завершення на користь всіх людей, а не одного власника», - підкреслив Сергій Івах.

 «Беручи до уваги вищевикладене, комісія вважає за доцільне рекомендувати наступне:

За таких обставин, оптимальним шляхом вирішення усіх вищевикладених проблем, є створення комунального ринку на базі різних форм власності – комунальної та приватної (ТзОВ «Привокзальний ринок» та інших підприємців, що мають на праві власності об’єкти нерухомого майна на території Привокзального ринку).

Така форма забезпечить прозоре функціонування ринку, паритетні умови участі усіх зацікавлених сторін і створить умови для повноцінного використання ресурсів міста для задоволення потреб мешканців, а також представників малого і середнього бізнесу.

Також форма комунального ринку:

1) забезпечить впровадження прозорих і справедливих економічно обґрунтованих тарифів і розмірів платежів для здійснення підприємницької діяльності;

2) дозволить вирішити проблему централізованого світло- і водо забезпечення;

3) створить умови для належного контролю за використанням об’єктів нерухомого майна територіальної громади м.Львова.

З цією метою окремого врегулювання з боку відповідних виконавчих органів міської ради потребують питання щодо припинення договірних відносин на об’єкти комунальної власності, зокрема:

- Прийняття рішення про створення комунального ринку на території Привокзального ринку» (на базі комунального підприємства, засновником якого буде Львівська міська рада).

-  За наслідками проведеної технічної інвентаризації доручити управлінню комунальної власності здійснити державну реєстрацію права власності територіальної громади м.Львова на об’єкти нерухомого майна за адресою вул. Горської, 2 згідно з новою технічною документацією.

- Врегулювання питання користування земельними ділянками на території Привокзального ринку (як із ТзОВ «Привокзальний ринок», так і з іншими суб’єктами господарювання, які мають в користуванні земельні ділянки за цією адресою під об’єктами приватної власності) шляхом прийняття відповідних ухвал міської ради: оформлення документації на земельну ділянку, яку буде заплановано передати в користування комунальному ринку для обслуговування його діяльності; прийняття рішень міською радою щодо передачі у користування земельних ділянок фізичним особам-підприємцям і юридичним особам, які мають об’єкти нерухомості на Привокзальному ринку у приватній власності, в довгострокове користування без права приватизації".