×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо ситуації, яка склалася у сфері теплопостачання

Два місяці тому я вже звертався з цієї трибуни з вимогою звернути увагу на те, що відбувається у сфері теплопостачання Львова. З цього часу депутати ЛМР від УГП провели зустрічі з керівництвом та спеціалістами комунальних теплопостачальних підприємств, відбувся круглий стіл за участі експертів, науковців та громадськості, де було обговорені існуючі проблеми та можливі шляхи реформування галузі.

Сформовані на основі цієї роботи та консультацій з фахівцями у сфері теплопостачання висновки підтверджують необхідність якнайшвидшого реформування закладених ще з радянських часів принципів функціонування системи теплопостачання, що характеризуються відсутністю достатніх стимулів та можливостей в комунальних підприємств для зниження собівартості тепла, величезними втратами при транспортуванні та відсутністю реального обліку наданих послуг. Тарифи досі не є відкритими, а доступні для аналізу дані недостатні для чіткого розуміння, за що платить споживач.

З метою раціонального використання коштів громади міста Львова та сталого розвитку інфраструктури міста, керуючись ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

ВИМАГАЄМО:

Створити робочу групу у складі представників комісії інженерного господарства та інфраструктури, транспорту, зв'язку та житлової політики, керівників ЛКП “Львівтеплоенерго” та ЛКП “Залізничтеплоенерго” із залученням профільних експертів галузі, з метою аналізу ситуації та напрацювання пропозицій щодо реформування системи теплопостачання у Львові, а саме:

  1. Забезпечення проведення детального аудиту та перегляду концепції схеми теплопостачання міста з врахуванням скорочення споживання тепла внаслідок термомодернізації будинків та переходу на індивідуальне теплопостачання, запровадження управління споживанням, а також функціонування в умовах ринку теплопостачання.
  2. Аналізу можливості розділення комунальних теплопостачальних підприємств на підприємства з виробництва теплової енергії і підприємства з постачання та реалізації теплової енергії, що внесе прозорість у формування тарифів, унеможливить приховування неефективності виробництва чи втрат тепла в мережах, за які в кінцевому результаті платить споживач;
  3. Забезпечення згідно вимог Закону України «Про теплопостачання» можливості доступу до теплових мереж для теплогенеруючих підприємств різних форм власності, тобто демонополізації та створення конкурентного середовища в цій сфері.