×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Остап Доскіч підтримав ініціативу громади Знесіння щодо перенесення нафтобази за межі міста

Понад три десятки великих промислових підприємств нині працює у невеличкому мікрорайоні Знесіння у Личаківському районі. Такі дані озвучили представники громадських організацій на розширеній нараді із заступником міського голови з питань ЖКГ Сергієм Бабаком.

Активісти б’ють на сполох – така велика кількість підприємств, які становлять небезпеку і вкрай негативно впливає на життя мікрорайону: люди хворіють, діти мають численні алергічні реакції. Однак найбільшою «бідою» мешканці Знесіння вважають нафтобазу. Велике підприємство працює за декілька десятків метрів від житлових будинків, а отже, в разі надзвичайної ситуації, під загрозою життя людей.  

«Відповідно до нормативних документів, для безпечного перевезення нафтопродуктів на цій ділянці колії повинно проходити не більше, аніж 5-6 вагонів за один раз. Двічі на день, - показує офіційну відповідь від ПАТ «Укрзалізиця» представник громади Знесіння Ярослав Фейло. – Живу поблизу колії, і кожного дня бачу, що палива везуть у рази більше – до десяти вагонів за один раз. Роблять це, на жаль, і в ночі. Підприємство загороджене високим парканом, і ніхто достеменно не знає, скільки тонн нафтопродуктів наразі перебуває у резервуарах неподалік житлових будинків. Ми уже роками звертаємося до влади міста, аби запобігти надзвичайній ситуації. Адже такого типу підприємства повинні працювати за межами міста, а не у кількох десятках метрів від житлових будинків», - зазначив пан Фейло.

Представники Знесіння зазначають, що Личаківський район активно розвивається: замінюють водяні та каналізаційні мережі, капітально ремонтують вулиці, відкривають нові дошкільні навчальні заклади. Тому для того, аби люди почували себе у безпеці, необхідно винести найбільш небезпечні для міста підприємства за його межі.

«Я цілком підтримую ініціативу громади щодо перенесення нафтобази, - заначив голова комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики ЛМ Остап Доскіч. - Кілька років тому навіть ініціював зустріч із керівництвом цього підприємства та активістами із нашого мікрорайону. На жаль, минуло два роки, а результату немає. Ми розуміємо занепокоєння мешканців, які живуть неподалік резервуарів із пальним. Адже усі пам’ятають, як у 2007 році виникла пожежа на підприємстві, яку вдалося швидко ліквідувати. Однак, на той час, підприємство не так активно працювало – за останній період нафтобаза, схоже, нарощує свою роботу. Адже, зі слів мешканців Знесіння, щоразу кількість цистерн із пальним, які проїжджають повз житлові будинки, стає більшою. А відтак ризики надзвичайних ситуацій теж зростають», - додав депутат.

За підсумками наради заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак зазначив, що є гостра необхідність запросити до обговорення цього важливого питання представників нафтобази, яка розташована на вулиці Пластовій. Таку зустріч запланували уже наступного тижня.