×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Вперше у Львові вдалось повернути земельну ділянку, яка планувалась під забудову, у спортивну інфраструктуру

Сьогодні, 12 січня, під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради було затверджено детальний план території зі зміною функціонального зонування території у районі вул. І. Сулими, вул. Поперечної, вул. Зв’язкової.

Згідно із детальним планом передбачається переведення земельної ділянки малого тренувального поля стадіону «Сільмаш» із житлової забудови у спортивну інфраструктуру. Як зазначив депутат ЛМР Сергій Івах, вперше у Львові стався прецедент, коли міська влада під системним тиском громади повернула частину території із житлового статусу у спортивний.

«Нам вдалось повернути людям ділянку, яка завжди мала спортивне призначення. Це прецедент, який має стати прикладом для наслідування іншими громадами. Приємно, що проекти, які були започатковані, доходять до свого логічного завершення. Однак такі проекти депутат може довести до  завершення тільки за підтримки громадськості. Зараз завдяки чіткій і послідовій позиції мешканців 2 га землі повернуті із житлової забудови у спортивну інфраструктуру. А це у Львові сьогодні надскладно зробити.  Завдяки тому, що громада була мегаактивною, вдалось завершити один із етапів цієї історії».

Як повідомив депутат, у справі збереження стадіону велась робота у двох напрямках.

“Коли у міськраді завили про наміри викупити у власників “Три корони девелопмент” стадіон для суспільних потреб, я поцікавився його оціночною вартістю. Вона виявилась значно  завищеною - близко 7 млн грн. І лише після мого звернення, який спричинив публічний розголос, експерти переробили оцінку і оцінили викуп у близько 5 млн грн. Завдяки цьому вдалось зекономити для міської скарбниці 2 млн грн.»

За словами Сергія Іваха, на жаль, міськрада програла суд у справі викупу, оскільки у законі  про викуп об’єктів для суспільних потреб не передбачені стадіони. Відтак, на думку міського обранця, доцільно звернутись до депутатів Верховної Ради з пропозицією внести зміни на законодавчому рівні у даний закон.

«Тому поки справа про викуп перебуває у судах, щоб не гаяти часу, я завернувся до міського голови з проханням розробити детальний план стадіону із зміною зонінгу Франківського району.  27 листопада відбулись громадські слухання, на яких мешканці висловили свою чітку позицію щодо збереження стадіону. Про це вони повідомили у своєму зверненні на ім’я міського голови. І сьогодні ми маємо відправну точку щодо цієї території, функціональне призначення якої – це розвиток спортивної інфраструктури. У нас попереду ще багато роботи. Це – повернення другої частини території «Сільмашу», стадіону «Торпедо» та багато іншого».