×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Напрацьовуємо пропозиції до Положення про громадський бюджет

У Громадському офісі Української Галицької Партії знову зібралися учасники нашої "Школи переможців Громадського бюджету": автори проектів, які цього року здобули перемогу, та ті, кому не вдалося отримати достатньої підтримки. А також люди, яким просто цікава ця тема.

“Минулого року за проекти громадського бюджету у Львові проголосували 23 тисяч львів’ян. Це складало трохи більше як 3% від загальної кількості населення міста. Цьогоріч кількість людей, які проголосували, налічує 70 тисяч львів’ян, а це вже - 10%. Такий показник залученості та активності громадян є дуже хорошим. Адже головною перевагою громадського бюджету є те, що люди більше залучаються в управління містом, більше розуміють звідки беруться гроші, куди вони йдуть і як їх розподіляють”, - відзначає депутат ЛМР, голова Львівської міської організації Української Галицької Партії Юлія Гвоздович.                                 

У теплому колі однодумці спілкувалися про результати власної залученості до конкурсу громадського бюджету, як вдалося перемогти та чому деякі проекти не мали достатньої підтримки серед львів’ян.

“Я не мала змогу відвідати усі тренінги Школи переможців Громадського бюджету, але мені дуже сподобався семінар щодо промоції та просування власного проекту. Я на практиці використала, певно, 90% з усього почутого. І не виключення, що саме це допомогло мені здобути перемогу і отримати достатню кількість голосів”, - розповідає Іванна Герус, авторка проекту “Технічна модернізація та енергозбереження для Пласту у Львові.

Проте досвід показав, що правила проведення конкурсу громадського бюджету у Львові варто відкоригувати. Тому разом, аналізуючи негативні моменти, активісти УГП, разом із учасниками Школи переможців громадського бюджету, напрацювали список пропозицій, які варто врахувати для удосконалення Положення про громадський бюджет, аби наступного року не допустити проблем, які виникли цьогоріч.

“Цього року дуже багато перемог здобули освітні заклади. Гарно те, що школи та садки стимулюють активність та залучення до громадського бюджету, але тепер стало важче реалізовувати свої задуми справжнім громадським ініціативам. Це те, що на нашу думку, потрібно доопрацювати. Минулого року ми були співавторами Положення про громадський бюджет, активно долучалися до внесення змін проекту положення. Цьогоріч також пропонуємо зміни, зокрема створення якоїсь особливої категорії для навчальних закладів, щоб громадські ініціативи були і надалі вмотивовані змінювати наше місто на краще. Бо, насправді, зібрати людей для голосування за парк або сквер та за нові вікна у школі - це зовсім різні способи залученості. Тоді, коли школу відвідують тисяча дітей, то в сквері чи парку, умовно, немає людей, які безпосередньо до нього прив’язані”, - пояснює голова ГО «Кращий Сихів», партійка Української Галицької Партії Наталія Піпа.