×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Меморандум скасували. Львівська міська рада не повертатиме ЛАЗу 19.5 млн грн за автобуси

Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутати проголосували за скасування ухвали від 05.10.2017 №2445. Ця ухвала погоджувала Меморандум про співпрацю між ТзОВ «Оптимум Фактор» і трьома львівськими комунальними підприємствами: АТП-1, «Львівтеплоенерго» та «Львівводоканал».

Меморандум передбачав, що ЛКП «АТП-1» мало б повернути 19 585 266 гривень за  придбані у ЛАЗу 2009-2010 рр. автобуси. Кошти повинні були передати ТзОВ «Оптимум Фактор», яке викупило борги ЛАЗу. Крім того, «Оптимум Фактор» зобов’язувалось сплатити борги ЛАЗу за воду і тепло.

Однак вже після минулого пленарного засідання  з’ясувалась раніше невідома інформація: від колишніх працівників ТзОВ «Львівські автобусні заводи» надійшли звернення про заборгованість по заробітній платі. Люди повідомили депутатам, що керівництво ЛАЗу гроші їм досі не виплатило. У судах є справи по повернення 5 мільйонів боргу на оплату праці.

 «Ми виконували рішення суду. У нас заблоковані були рахунки комунального підприємства. Я б просив, щоб ми разом проголосували звернення до виконавчої служби, щоб не вчинялись ніякі дії по рішенню суду. Поки не розберемось до кінця з питанням боргів. У нас є комісія, яка буде працювати над усіма боргами, а не лише тією частиною, яку купила факторингова компанія (ТзОВ «Оптимум Фактор»)»,   - наголосив голова фракції БПП «Солідарність» ЛМР Петро Адамик.

Петро Адамик також звернувся до міського голови із проханням внести протокольне доручення про інвентаризацію вільних земельних ділянок на території ЛАЗу  і передачу в комунальне підприємство, аби запобігти їхній втраті.

«ЛАЗ дроблять на 40-50 фірм. Там різні структури власності, щось - у заставах банків, щось - у приватних структур за борги. Проаналізуємо, що призвело до таких наслідків. Зокрема, це скасування договору оренди землі ЛАЗу, яке відбулося 5 років тому. Я б просив, щоб вільні земельні ділянки на території ЛАЗу, які є, вивести в якесь комунальне підприємство, щоб нас не спіткала афера ще й із землею».

Депутати також запропонували виділити кошти на послуги юридичної компанії, яка захищатиме інтереси працівників заводу і міста.

Ухвалу підписали більшість керівників фракцій у міській раді. Депутати також створили комісію, яка має детально вивчити питання із боргами та власниками ЛАЗу. До того часу ніякі кошти із міського бюджету виділено не буде.

Раніше міська рада вже виділила виконавчій службі 5 мільйонів гривень на погашення заборгованості перед працівниками.