×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати Львівської міськради від«Об’єднання «Самопоміч» вимагають припинити нищити місцеве самоврядування

Вже третій рік поспіль гучні гасла уряду та президента про децентралізацію здаються відвертою насмішкою над намаганнями українських міст розвиватися. Реформа децентралізації влади мала би зміцнити міста. Проте насправді все зовсім по-іншому. Державний бюджет на 2018 рік, пропонований урядом, є цілком грабіжницьким. Його прийняття нівелює основи місцевого самоврядування і зробить громади повністю залежними від київських керманичів.

Депутати Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» вимагають уряд врахувати інтереси місцевих громад та не допустити прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції. Таке звернення Львівська міська рада скерувала до Прем’єр-міністра України та голови парламенту.

У минулому році Законом про Державний бюджет на міста передали утримання професійно-технічної освіти. А Державний бюджет на 2017 рік переніс на рівень місцевого самоврядування фінансування оплати праці непедагогічних працівників шкіл та вишів, оплату енергоносіїв та комунальних послуг на утримання закладів освіти та охорони здоров'я; перевезення пільгових категорій громадян, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду; фінансування пільг та виплат міліціонерам, шахтарям, чорнобильцям тощо.

«Запропонований урядом проект Державного бюджету України на 2018 рік продовжує знищення фінансової спроможності місцевих громад. Уряд хоче ще й покласти на «плечі» місцевих бюджетів оплату пільг за житлово-комунальні послуги (електроенергії, газу, послуг теплопостачання, водопостачання, водовідведення). З міського бюджету нас змушують оплатити заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. Оплату перевезення пільговиків і фінансування медицини і освіти – теж.

Ще одним кричущим кроком в напрямку згортання розвитку місцевих громад та регіонів України є пропонована урядом зміна умов реверсної дотації. У порівнянні з минулим роком до державного бюджету повертатимуть на третину більше коштів. Для Львова це означатиме втрату понад півмільярда гривень з міської казни.

Ми, депутати Львівської міськради, від імені львів’ян звертаємось до парламенту та уряду України з вимогою припинити нищити місцеве самоврядування та зберегти суть реформи децентралізації», - розповіла Ольга Посипанко, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».