×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Сміттєва криза - що робиться і що робити

У Львівській міській раді відбулась прес-конференція на тему:  «Сміттєва криза - що робиться і що робити». Учасники прес-конференції депутати Львівської міської ради Роман Іванців та Юрій Кужелюк.

Зі слів Романа Іванціва, для вирішення сміттєвої кризи місту потрібно зосередитись на двох цілях - короткостроковій і довгостроковій. 

«Ми мусимо зосередитись на двох цілях. Перша – короткострокова ціль, потрібно уже зараз вирішити, куди вивозити сміття. Довгострокова ціль – вирішити проблему із побудовою сміттєпереробного заводу.Ця стратегія має бути виваженою, бо за нею житимуть наші діти і внуки».    

Роман Іванців повідомив, що на сьогоднішній день є офіційна пропозиція від компанії "Європейський екологічний альянс" з Тернополя щодо прийому сміття.

«Ми маємо офіційну пропозицію від компанії "Європейський екологічний альянс" з Тернополя про те, що вони готові приймати сміття для тимчасового складування зі Львова на полігоні. Для того, аби ми могли скористатись цією пропозицією, нам потрібно розблокувати і запустити роботу пресу. З цього приводу хочу сказати, що місто неправильно повело себе торік у листопаді-грудні, коли цей прес було придбано. Не було достатньої  інформації щодо документів, не було достатньо спілкування з мешканцями. В результаті це все спричинило значну недовіру з боку жителів мікрорайонів Рясне і Білогорща».

Зі слів депутата, за оцінками інженерів італійської фірми, що виготовила сміттєпресувальне обладнання, для його запуску потрібно 4 дні. Фінам, що виготовили обгортувальне обладнання, потрібно 7 днів.

"У нас все готово, щоб це працювало. Якщо вести мову про перенесення цього обладнання у інше місце, будівництво ангару і запуск там, то буде потрібно не менше трьох місяців. Серед тих полігонів, які існують, на мою думку, найперспективнішим є миколаївський. Тому я запропонував, щоб власник компанії «Greenеra Україна» взяв участь у будівництві повноцінного полігону в Миколаєві".

На думку Юрія Кужелюка, на сьогоднішній день треба розглядати будівництво  двох комплексів – сортування і переробки сміття на ТЕЦ-2.

«Є три способи переробки сміття: сортування, компостування та спалювання методом піролізу. На ТЕЦ-2 уже розроблене техніко-технічне обґрунтування на будівництво переробного комплексу. Що таке переробний комплекс? Перше – це сортувальна лінія, на якій відсортовують ті речі, які можна продати – скло, папір. Далі частина пересортованого йде на компостування. І третя частина та, яку спалюють, вона найскладніша.  І на цей час, на мою думку, можна говорити про будівництво перших двох комплексів – для сортування і переробки».