×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові студентів сфери обслуговування навчають професійно спілкуватися з людьми з інвалідністю

Близько 140 студентів львівських ліцеїв та училищ, які здобувають професію зі сфери обслуговування, цього тижня отримали можливість навчитися правильно спілкуватися та обслуговувати людей з особливими потребами. 25 квітня у приміщені !FESTrepublic відбувся перший семінар  «Ми відкриті для кожного», який ініціювала депутат Української Галицької Партії в ЛМР Юлія Гвоздович.

Ідея проведення такого семінару виникла під час реалізації проекту створення скверу з інклюзивними ігровими елементами на Знесінні. Це доволі передбачуваний еволюційний крок.

Поясню чому: першочерговою особливою метою проекту дитячого майданчика  є інклюзія, що полягає у ліквідації соціальної ігрової ізольованості дітей та можливості для кожної дитини рівноправно брати участь в іграх на дитячих майданчиках. Проте з часом, коли кожна дитина виростає, постають нові проблеми дорослого життя. І часто такі проблеми напряму пов'язані зі сферою соціального обслуговування, де кожна буденна  взаємодія стає важкою вершиною досягнень. Чи це відвідування ресторану, чи візит до перукаря. Тому ми придумали семінар «Ми відкриті для кожного», який покликаний сприяти зміні  стереотипів суспільства щодо осіб з інвалідністю, навчити  нинішніх студентів толерантно сприймати себе та один одного, показати  проблемні ситуації та мотивувати нас усіх спільно вирішувати їх», - розповідає автор проекту інклюзивного майданчика на Знесінні, який був реалізований у межах бюджету участі, співорганізатор семінару “Ми відкриті для кожного”, викладач ЛДКДУМ ім. І. Труша Христина Валько.

Експертами та викладачами під час семінару були Мирослав Николаєв, директор Львівського обласного центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», співзасновник НРЦ «Джерело», Наталія Курило, психолог, тренер з питань інвалідності, Юлія Бойко, вихователь дитячого садка комбінованого типу «Барвінок», член ГО «Розправлені крила», Ольга Шмалюк, член ГО «Розправлені крила», Юрій Табака, сурдоперекладач, в.о.голови Львівської територіальної організації УТОГ.

Впродовж дня вони провели 4 лекційних та 2 практичних заняття. Зокрема, у межах практичної частини студенти освоювали навички пересування на інвалідних візках та вміння спілкуватися мовою жестів. Головна ціль заходу - навчити майбутніх офіціантів, консьєржів, перукарів і візажистів коректно та етично правильно взаємодіяти з людьми з інвалідністю.

А головними темами, які вдалося підняти впродовж заходу, були:

  • Актуальності питання доступності в сфері обслуговування;
  • Труднощів, які виникають при взаємодії людей з інвалідністю та представників сфери послуг (практичні кейси);
  • Поняття інвалідності та адаптованості середовища до потреб людей з інвалідністю;
  • Особливостей обслуговування людей з інвалідністю;
  • Особливостей обслуговування людей з ментальними розладами.

Львів задекларував свою проєвропейськість та відкритість для всіх. Це мусить стосуватися не лише приїжджих туристів, а й відкритості, тобто доступності міста для всіх категорій мешканців. У тому числі й для маломобільних груп населення. Це стосується передусім людей з особливими потребами. Саме тому важливо навчати майбутніх фахівців сфери обслуговування, яким чином обладнати громадський заклад для потреб таких мешканців міста, як їх правильно обслуговувати, а також виховувати загальну толерантність підлітків до людей із інвалідністю”, - каже Юлія Гвоздович, депутат Львівської міської ради від мікрорайону Знесіння.

Організатори та лектори кажуть, що зацікавленість у темі з боку студентів доволі висока. Тому вони вже думають над тим, як зробити подібні семінари періодичними або системними, перетворивши їх у своєрідну загальноміську довготермінову програму, яка зможе охопити максимальну кількість сьогодні студентів, а завтра - фахівців сфери обслуговування.