×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатське звернення Петра Адамика щодо обвалу балконів у Львові

З приходом весни на дахах будівель утворюються нагромадження снігу та крижані бурульки. Тому під час відлиги зростає ймовірність обвалу балконів чи їх частин, штукатурки будинків та інших елементів. Вони можуть ламатися та падати, і тим самим становити небезпеку для пішоходів. Особлива загроза є у центральній частині міста де велика кількість балконів перебувають в аварійному стані та будь-якого моменту можуть обвалитися на голови перехожих.

Звертаю Вашу увагу на те, що за період  2013 р.- 2016 р. трапилося багато випадків, коли важкі частини балконів та інших елементів будинку обвалювались на пішохідні частини. Зокрема у 2013 р. на вул. Шолом-Алейхема, 17 впав фрагмент балкону та травмував жінку. В травні 2016 року на вул. Залізничній м. Львова балкон упав разом із ремонтниками, тощо. 

Та навіть в порівнянні з попередніми роками, початок 2017 року шокує кількістю випадків різноманітних обвалів. До прикладу, по вул. С. Бандери, 35 обірвався елемент консолі та упав на перила балкону другого поверху, внаслідок чого стався його обвал. Минулого тижня на  вул. Костюшка, 4, обвалилася велика частина балкону. Цього ж дня було повідомлено, про ще два обвали: на вул. Крушельницької та вул. Гнатюка. Також, до мене надходили скарги про часті обвали елементів фасадів на вул. Дорошенка. Місто буквально розвалюється на очах.

Хочу зазначити, що у зв’язку з останніми подіями городяни страшенно обурені таким халатним ставленням міської влади до їхньої безпеки. На щастя, ніхто в даних випадках не постраждав, однак тепер ходити вулицями дійсно страшно, адже в будь-який момент такий «камінчик» може звалитись на голову і вбити. Хто  тоді візьме відповідальність за смерть безневинної людини. Слід врахувати, що в центральній частині міста зосереджено великий потік людей, в тому числі і туристів.

Таким чином, на основі усього вищезазначеного та керуючись ст.ст. 13, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,- прошу:

  1. Здійснити інвентаризацію та затвердити перелік аварійно-небезпечних балконів та інших елементів фасадів будинків, зокрема у центральній частині міста.
  2. Оприлюднити зазначену інформацію для попередження мешканців та гостей міста про можливі обвали.
  3. Вжити заходів щодо недопущення виникнення подібних ситуацій в майбутньому.

Про результати розгляду цього звернення прошу повідомити мене у строки, визначенні ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».