×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Звіт про здійснену роботу щодо врегулювання конфлікту на території Привокзального ринку в м.Львові

Шановний Андрію Івановичу, шановні колеги депутати, представники громадськості та ЗМІ!

Вважаю за необхідне представити Вашій увазі проміжний звіт про здійснену роботу щодо врегулювання конфлікту, який має місце на території Привокзального ринку в м.Львові.

Зокрема, ухвалою Львівської міської ради від 20.10.2016р. №1110 оновлено склад комісії з врегулювання довготривалої конфліктної ситуації на ринку «Привокзальний» між адміністрацією ринку та підприємцями які здійснюють торговельну діяльність на цьому ринку.

З моменту створення комісії та обрання її голови проведено 4 засідання комісії за участі представників усіх сторін конфлікту – адміністрації ринку, представників вільної профспілки «Ринок Привокзальний», представників приватних підприємців – власників нерухомого майна на території ринку. Також здійснено два виїзди голови комісії безпосередньо на територію ринку.

Поміж засіданнями здійснювався і продовжує здійснюватись збір та узагальнення інформації про фактичний стан справ на Привокзальному ринку, зокрема в розрізі трьох комплексів питань: землекористування, користування нерухомим майном комунальної власності міста та питання тарифів

Варто відзначити, що вказані комплекси питань комісією опрацьовуються згідно з письмовими пропозиціями сторін конфлікту, які були подані на вимогу комісії .

Так, стосовно питань землекористування, комісією зібрано та опрацьовано усю наявну в структурних підрозділах Львівської міської ради документацію та інформацію з 2000р. Тут вважаю за необхідне відзначити фаховий та конструктивний підхід управління земельних ресурсів міської ради, яке оперативно і в повному обсязі надавало і продовжує надавати необхідну інформацію та документи в робочому порядку.

Встановлено, що в користуванні ТзОВ «Привокзальний ринок» перебуває земельна ділянка за адресою вул. Горської, 2; договір оренди, термін дії якого закінчився 01.01.2011р. на 12 541 кв.м та договір в межах червоних лінії на 488 кв.м, термін дії якого закінчився 14.02.2005р. Також на території ринку здійснюють діяльність 16 інших землекористувачів, з них 9 – є власниками земельних ділянок, 7 – орендують земельні ділянки в міста.

Стосовно питання тарифів та платежів за здійснення підприємницької діяльності на Привокзальному ринку то воно і є першопричиною виникнення конфлікту та соціального збурення на ринку.

Саме з цієї причини є відсутня нормальна та ефективна комунікація між адміністрацією ТзОВ «Привокзальний ринок» та підприємцями, які працюють на ринку. Так регулярно виникають питання щодо об’єктивності тарифів та інших платежів, які встановлює адміністрація ринку, структури цих тарифів, їх обґрунтованості та справедливості.

Однак, в даному питанні ТзОВ «Привокзальний ринок» демонструє неготовність до активної та плідної роботи в комісії, ігнорує регулярні письмові запити про надання інформації стосовно структури і складу тарифів.

І це незважаючи на те, що витребування такої інформації обговорювалось та погоджувалось під час засідань комісії. За наведеного, на даний момент є неможливо провести фаховий та об’єктивний аналіз цього блоку питань.  Ми не можемо встановити зміст і «наповнення» тарифів, що діють на Привокзальному ринку. А отже – і не маємо змоги довести до відома підприємців на ринку, за що саме і в яких саме обсягах вони сплачують кошти.

Стосовно використання нерухомого майна, вважаю вказаний блок чи не найсуттєвішим з тих міркувань, що на території Привокзального ринку на даний час обліковується також майно територіальної громади м.Львова, яке перебуває в оренді ТзОВ «Привокзальний ринок» - адміністративний та «м’ясний» корпуси орієнтовною площею 2500,3 кв.м, а також та 10 об’єктів нерухомого майна, які орендують інші підприємці.

Структура власності різних суб’єктів на території ринку є дуже розрізненою, узагальненою інформацією ніхто не володіє. Відтак в процесі роботи комісія дійшла до висновку про необхідність проведення повної та всебічної комплексної інвентаризації ринку «Привокзальний» та топографічної зйомки вказаного ринку.

Реалізовуючи зазначені висновки комісії, виконавчим комітетом прийнято рішення від 19.12.2016р. №1201, згідно з яким управлінню комунальної власності надано функції замовника на проведення вищевказаних інвентаризації та топографічної зйомки. Пунктом 2 зазначеного рішення управління зобов’язано подати пропозиції щодо внесення змін до міського бюджету м.Львова з метою виконання рішення.

Однак, вважаю за необхідне відзначити, що на даному етапі виконання зазначеного рішення з незрозумілих причин ігнорується управлінням комунальної власності Львівської міської ради. Вже більше двох місяців не вирішується питання щодо укладення договору на проведення інвентаризації і топографічної зйомки. Також управління комунальної власності не вчиняє жодних дій, спрямованих на виконання своїх обов’язків, і загалом займає пасивну позицію, яка не личить органу управління майном територіальної громади м.Львова. Тим більше, що внаслідок такої бездіяльності управління комунальної власності на даному етапі комісією виявлено суттєві недоліки такого «адміністрування» комунального майна. Зокрема, лише кілька промовистих фактів:

  • У зв’язку з тим, що управління як орендодавець не скерувало вчасно повідомлення про припинення дії договору оренди із ТзОВ «Привокзальний ринок», вказаний договір пролонговано до 2021-го року. При цьому, розмір орендної плати залишився на рівні, розрахованому згідно з методиками, чинними на момент 2001-го року. Так, на даний час ТзОВ «Привокзальний ринок» сплачує за оренду більш ніж 2500 кв.м нерухомого майна в середньому 25 000,0 грн. в місяць. Таким чином, ТзОВ на комфортних умовах орендує цілий комплекс торгівельної інфраструктури в перспективній частині міста при вартості 1 кв.м оренди – 10 грн (25 000 грн. / 2500 кв.м). Для порівняння – вартість 1 кв. м оренди підтоплених приміщень підвалу в Сихівському районі для некомерційної діяльності становить на даний час 16 грн.
  • Окремо варто зупинитись на питанні ефективного контролю за використанням майна на території ринку. Зокрема, має місце факт знищення об’єкта оренди невідомими особами. При цьому, управлінням спільно з адміністрацією ТзОВ «Привокзальний ринок» не вжито заходів щодо виявлення вказаних осіб, вирішення питання про відшкодування завданої шкоди тощо (хоча кримінальне розслідування по цьому факту розпочато міліцією ще у квітні 2013-го року)
  • У питанні ефективного (а радше – неефективного) контролю за використанням об’єктів нерухомого майна виявлено суттєвий недолік в роботі управління, який завдає суттєвої шкоди майну громади та правам орендарів – підприємців, які орендують приміщення на ринку, які перебувають на балансі ЛКП «Навколо базару». Зокрема, виявлено ряд фактів відсутності доступу до 5 об’єктів комунальної власності м.Львова, які управлінням передано в оренду суб’єктам господарювання. Так, згідно з розпорядженням Франківської адміністрації від 11.04.2006р. №635 було дано дозвіл на оформлення права властності на споруди, які унеможливили вхід до майна міста, на що УКВ до сьогодні жодного разу не відреагувало та не виявило при обстеженнях, а такі обстеження проводяться кожного року.
  • Підприємці, в свою чергу, змушені укладати додаткові договори для забезпечення доступу до орендованих приміщень із ТзОВ «Привокзальний ринок». При цьому, за умовами цих договорів (т.зв. «договори про надання в користування торгових місць»), підприємці сплачують на рахунок ТЗОВ в середньому 1200,0 грн. щомісячного платежу.
  • При цьому, як виявлено в процесі проведення обстежень, ЛКП «Навколо базару», яке є балансоутримувачем, не заключило з ПП 9 договорів на експлуатаційні витрати. В цей же час, скориставшись бездіяльністю ЛКП,  ТзОВ «Привокзальний ринок» уклало  договори на відшкодування експлуатаційних витрат із підприємцями, які орендують нерухоме майно в управлінні комунальної власності, завуальовано назвавши їх «договорами про надання послуг та відшкодування витрат на утримання торгових місць» та отримує додаткові доходи з майна міста. За таких обставин, з так званих договорів на експлуатаційні витрати ТзОВ з 9 обєктів УКВ , отримує щомісячно приблизно = 16200,0 грн.). та = 6000грн. щомісячно з 5 обєктів через які підприємець може потрапити в  орендовані вУКВ приміщення.  Сума складає 22200,0 грн. Таким чином, ТзОВ «Привокзальний ринок» з легкістю компенсовує свої витрати зі сплати орендної плати (25000,0 грн. в місяць).

 Фактично УКВ надало можливість ТзОВ додатково заробляти на 9 об’єктах, наданих іншим ПП в оренду, а комплекс в 2500 кв. м. перебуває ледь не в безкоштовному користуванні.

Вважаю, що така безвідповідальна та інертна поведінка управління комунальної власності у питанні контролю за майном територіальної громади м.Львова, лише сприяє виникненню подібних ситуацій, які стають підґрунтям для конфліктів між підприємцями.

За таких обставин, вважаю ,що УКВ вносить деструктив у роботу вказаної комісії.

Враховуючи вищевикладене, повноцінна робота комісії та напрацювання рекомендацій щодо врегулювання конфлікту можливе виключно за результатами проведеної комплексної інвентаризації.

На завершення доповіді хочу чітко заявити: ніхто не зможе приховати чи прикрити власну бездіяльність або умисні протиправні дії щодо підприємців на території ринку. Я хочу застерегти всіх учасників процесу від  будь-яких політичних або корупційних ігор навколо цієї проблеми . Тому закликаю всіх учасників процесу до прозорої і конструктивної співпраці.