×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо покращення якості водопровідної води

Як депутат Львівської міської ради, я вже звертався з запитом щодо реалізації новітньої системи очищення води у місті Львові. Однак, влада міста щиро переконана, що водопровідна вода в нашому місті є абсолютно чистою, якісною та придатною для пиття.
Не зважаючи на такі твердження, мешканці Львова не задоволені якістю води з крана і мало хто ризикує її вживати. Адже з кранів тече рідина, що місцями має дивний колір та смак.Люди масово купують воду у пляшках, адже це чи не єдиний спосіб бути впевненим у якості спожитої води.
Так, однією з проблем сучасного водопостачання у Львові є хімічна очистка води. Зокрема, до хімічних методів очистки належать хлорування та озонування. Розвинені країни все частіше застосовують озонування, як більш безпечний спосіб очищення води.Хлорування, натомість, визнається все більш застарілим методом і є небезпечним через побічні продукти розпаду хлору. Зважаючи на вартість та складність технології для озонування, у Львові надають перевагу дешевому хлоруванню, нехтуючи здоров’ям людей.
Окрім хлорування, на якість води негативно впливають зношені водопровідні та насосні станції, очисні споруди, застарілі технологічні процеси тощо.Їх реконструкція потребує значних коштів, тому й ця справа відкладається, і проблема залишається невирішеною.
Незважаючи на те, що способи очистки та показники води можуть відповідати Державним санітарним правилам і нормам 2.2.4-171.-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (далі - Вимоги), це не є свідченням якості. Зокрема, Вимоги не відповідають нормам Директиви Ради ЄС 98/83/ЕС.
Зважаючи на прагнення України до вступу в ЄС, ми повинні наслідувати позитивний досвід європейських країн. Зокрема, відмінними є постачання та санітарна обробка питної води в Німеччині:в процесі очищення хлор не застосовується,контроль якості дуже жорсткий. Кожен мешканець може швидко дізнатися про стан води, яку споживає, всього лиш зайшовши на відповідний сайт. На очисних станціях вода збагачується киснем, потім проходить через фільтри з піску.Відповідальність за поставку, збір та очищення води в європейських країнах, здебільшого лежить на муніципалітетах.
Таким чином, для покращення якості питної води у нашому місті потрібно змінювати систему контролю за якістю води та фінансувати реконструкцію водоканалів.
Відтак, керуючись ст.ст. 13, 21 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” ст. 49 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 13 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», звертаюсь до Вас з проханням:


1. Вжити всіх необхідних заходів для реалізації новітньої програми очищення води (за допомогою озонування), придатної для пиття з-під крану.
2. Вжити всіх необхідних заходів для провадження інвестиційної діяльності у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.

Петро Адамик