×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ірина Сердюк ініціює збільшення коштів у бюджеті на 2017 рік для впровадження енергоефективних заходів

Щоб сприяти зменшенню сум за енергоносії у платіжках львів’ян, депутат Львівської міської ради Ірина Сердюк закликає до активної модернізації житлового фонду міста.

Цьогорічний опалювальний сезон стане справжнім випробуванням для багатьох мешканців міста. Адже навесні уряд майже на 50% збільшив вартість газу для споживачів, що використовують його на опалення. Одразу після цього, більш ніж удвічі, зросла ціна централізованого теплопостачання. Наслідки подорожчання львів’яни відчують на собі вже цього місяця, отримавши перші платіжки. Особливо непереливки буде тим, хто обігріває квартири централізовано. Адже при суттєвому подорожчанні опалення такі споживачі не можуть впливати на обсяги його використання. Найбільше ця проблема відчутна в осінньо-весняний період, який становить майже 50% опалювального сезону. При перепаді температур, наприклад від -1 до +10 °C, в помешканнях немає можливості регулювати подачу тепла, що призводить до перегрівання батарей. Враховуючи стан будинків, тепло виходить щілинами та шпаринами. Як результат, більшість львів’ян платить не лише за опалення квартир, а й за підігрів повітря надворі.

«Щоб менше платити за газ та опалення необхідно менше його споживати. Однак, через застарілість житлового фонду та системи подачі тепла, багатьом мешканцям, при всьому бажанні, складно вдаватися до такої економії. Тому, в умовах, коли вартість енергоносіїв в країні постійно зростає, одним з пріоритетних для нас завдань повинна стати енергомодернізація будинків» - наголосила Ірина Сердюк.

На переконання депутата навіть прості кроки, як встановлення лічильників, утеплення будинків чи впровадження будь-яких інших енергозберігаючих заходів, допоможуть полегшити фінансове навантаження на сімейний бюджет львів’ян та зробити суми у їхніх платіжках принаймні на третину меншими. Підтвердженням цього є численні розрахунки фахівців. Так, лише добре ізольовані вікна та утеплені стіни могли б зберегти до 50% тепла, встановлення індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхових будинках з центральним опаленням до 30%, встановлення теплових лічильників до 15% та ін.

«Якщо ми хочемо бути господарями в нашому місті, жити в комфорті та заощаджувати, необхідно з кожним роком збільшувати фінансування у бюджеті міста на впровадження енергоефективних заходів, підсилювати відповідні програми, допомагати мешканцям в їх реалізації та мотивувати до економії енергоресурсів», - резюмувала Ірина Сердюк.