×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо вдосконалення зовнішнього вигляду балконів у житлових будинках Львова

Львів є одним з найгарніших міст Європи, центральна частина якого перебуває в спадщині ЮНЕСКО.Незважаючи на винятковість архітектури, історичні пам’ятки у нашому місті мають дещо занедбаний вигляд.
Історичним та іншим будівлям роками не приділяють жодної уваги, тому зараз житловий фонд Львова знаходиться не в найкращому стані.
Особливу увагу слід звернути на балкони, які є важливим елементом будівель. Адже вони визначають не тільки естетику окремих фасадів, але й вигляд історичного середовища нашого міста в цілому.
З одного боку, балкони є декоративним елементом фасаду, з іншого боку, вони є функціональною поверхнею, що доповнює площу квартир, тому активно використовуються мешканцями у повсякденному житті. Саме це є причиною того, що мешканці квартир використовують балкон як сховище для непотрібних речей. Чого лише не маєна львівських балконах? – це і закрутки, і санки, і старі меблі, і купа іншого непотрібного мотлоху, який захаращує зовнішній вигляд будинку та й цілого міста.
Додатково погіршує ситуацію і стан львівських балконів. Так, згідно даних ЗМІ у Львові три сотні балконів потребують реконструкції, з них 50 перебувають в аварійному стані. І якщо у співпраці з Німецьким товариством GIZ вдається рятувати аварійні балкони, то із балконами, які поза проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова», існує величезна проблема.
Така ситуація виникає через брак розуміння і знань у львів’ян про правила користування жилими будинками і жилими приміщеннями, а також необхідність обачного ставлення до історичних будівель, зокрема й їх безпосередньої частини – балконів.
Таким чином, на основі усього вищезазначеного та керуючись ст.ст. 13, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прошу:
1) Надати інформацію про вжиті Львівською міською радою заходи щодо покращення зовнішнього вигляду балконів Львова.
2) Провести роз’яснювальну роботу серед львів’ян щодо правил користування житловими будинками і приміщеннями та відповідальності за їх порушення (ст. 150 КУпАП);
3) Вжити всіх необхідних заходів з метою покращення стану балконів у будинках Львова.
Про результати розгляду цього звернення прошу повідомити мене у строки, визначенні ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».