×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Роман Іванців: «Господарські нежитлові приміщення багатоповерхівок мають належати ОСББ»

Нещодавно Виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив простимулювати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і прийняв 13 червня цього року відповідне рішення «Про сприяння у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Львові».
Однак, як це часто буває, не обійшлося без підводних каменів. За даним рішенням, нежитлові приміщення багатоквартирних будинків, які виступають окремими об’єктами цивільно-правових відносин, переходять на баланс Львівського комунального підприємства «Агенція ресурсів Львівської міської ради». На практиці застосування такого рішення може призвести до низки непорозумінь і складнощів власне для діяльності ОСББ.
До прикладу, новостворене ОСББ «Квітковий гай» (м.Львів, вул.Лінкольна, 47) не може скористатись господарськими приміщеннями у своєму багатоквартирному будинку, оскільки вони вже зараз належать місту. Як повноцінно працювати? Як забезпечити благоустрій і порядок у будинку? Адже елементарно немає де зберігати інвентар для прибирання і т.д. Оскільки за новим рішенням ЛМР підвали, підсобки, горища, пральні, колясочні і т.ін., - усі господарські приміщення належать місту, а не окремо взятому ОСББ.
«Просимо допомогти отримати відповідні приміщення, зокрема т. зв. «колясочні», які необхідні нам для забезпечення повноцінної господарської діяльності новоствореного ОСББ «Квітковий гай», - йдеться у зверненні мешканців будинку по вул.Лінкольна, 47 до депутата Львівської міської ради Романа Іванціва. – Сподіваємося на підтримку міста і депутатів Львівської міської ради».
Три нежитлові приміщення загальною площею 22 кв.м. у ІІІ, ІV таV під’їздах цього будинку наразі зареєстровані за комунальною власністю міста. І новостворене в цьому будинку ОСББ «Квітовий гай» не може ними зараз скористатись та розпоряджатись. «У нас своє бачення, як краще використати ці приміщення, адже ми на місці більше обізнані в потребах мешканців», - говорить голова ОСББ «Квітковий гай» Ольга Шевців.
Щоб допоміжні приміщення не стали предметом суперечки чи майбутніх конфліктів між ОСББ і владою, 14 липня 2016 року на пленарному засіданні Львівської міської ради Роман Іванців запропонував внести відповідні зміни до пункту 2 рішення №448 від 13.06.2016р. Виконавчого комітету ЛМР.
«Вважаю, що господарські та технічні приміщення багатоквартирних будинків (такі як: колясочні, приміщення сміттєпроводів, підвали тощо) мають належати об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. – говорить Роман Іванців. - Наявність в ОСББ таких приміщень дозволить таким об’єднанням ефективніше працювати: проводити прийом мешканців, зберігати засоби для прибирання та інше майно ОСББ, здавати таке майно в оренду для отримання додаткових коштів для ОСББ, а також дасть змогу вирішувати інші потреби відповідних об’єднань співвласників багатоквартирного будинку».