×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Один з найстаріших храмів Львова потребує негайного ремонту

Церква Матері Божої Неустанної Помочі, що на вул. Сніжній, 1, збудована ще ХІV столітті і є пам’яткою архітектури національного значення. Проте на цей час споруда перебуває у аварійному стані.
Зі слів секретаря комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Сергія Іваха, зовнішній фасад споруди потребує реставраційних робіт, без проведення яких сакральна споруда зазнаватиме подальшої руйнації.
«Парафіяни храму вкрай стурбовані незадовільним станом релігійної споруди, адже на стінах будівлі утворились глибокі тріщини. Мешканці зібрали понад 400 підписів з проханням відреставрувати церкву. Відтак 6 червня 2016 року було здійснено огляд технічного стану пам’ятки архітектури, проведений ПП «Архітектурна майстерня «Лагуш і спілка». У результаті огляду, виявлено пошкодження стін грибком, наявність тріщин в стінах та склепінні, що свідчить про нерівне просідання фундаменту церкви, а також незадовільний стан конструкцій даху та покриття».
На думку депутата, для усунення вказаних проблем необхідно провести інженерно-геологічні вишуковування для встановлення причин деформації та заволоження фундаменту церкви; обстеження будівлі та мереж прилеглої території, а також виготовити проектно-кошторисну документацію для проведення ремонтно- реставраційних робіт.