×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Маленькі артисти співали і танцювали заради тих, хто їх захищає на сході

До Міжнародного Дня сім’ї у центрі Львова біля пам’ятника Тарасові Шевченко пройшов Міжнародний дитячий мистецький фестиваль «Єднаймося, друзі!».
У фестивалі взяли участь 13 творчих дитячих колективів. Серед них три із Школи мистецтв м. Шарош поток (Угорщина). Організатори фестивалю – Будинок дитячої та юнацької творчості Франківського району міста Львова та Львівський обласний осередок партії «Українського об’єднання патріотів - УКРОП».
Близько 300 юних артистів співали і танцювали, щиро даруючи посмішки численним львів’янам, які прийшли на свято. Разом з тим, в рамках фестивалю працював благодійний ярмарок на допомогу пораненим в АТО, які проходять курс лікування у Львівському військовому госпіталі. Діти продавали свої вироби, аби назбирати кошти для потреб бійців. Водночас, вони та їх викладачі проводили майстер-класи, де можна було навчитись, до прикладу, плести браслети для військових.
Урочисте відкриття фестивалю розпочалось із хвилини мовчання у пам'ять жертв політичних репресій, пам’ять людей, які загинули, аби сьогоднішні діти мали можливість радіти життю.
Фестиваль проводився вперше. Чи стане він традиційним для Львова?
Ольга Пантєлєєва, директор будинку дитячої та юнацької творчості Франківського району міста Львова:
"Фестиваль, вочевидь, вдався. Якщо буде підтримка і сприяння, то ми із задоволенням зробимо його щорічним. Варто продумати механізм відбору колективів в Україні. Є чималий потенціал із залучення юних артистів з-за кордону. Ми підтримуємо зв’язки із творчими колективами Сербії, Хорватії, Польщі, Угорщини.
У організації цього, першого фестивалю, нам допомогла команда партії УКРОП. Іван Гринда, депутат Львівської міської ради, Станіслав Барчак, Тарас Побуринний, взяли на себе всю організаційну роботу: фінансування, забезпечення транспортом, озвученням сцени, доставкою, погодженням тощо".
Іван Гринда, депутат Львівської міської ради від партії УКРОП.
Гадаю, що варто дати фестивалю поштовх до розвитку. Бо це і є допомога людям. Подивіться на цих дітей. У них горять очі. Кілька сотень маленьких артистів та кілька тисяч львів’ян отримали свято. Ми подарували дітям вдячних глядачів, а львів’янам – радість від спілкування з талановитими дітьми. Чи варто? Варто! Ну, і команда УКРОПу мала такий позитивний досвід спільної організації такого великого свята".
Станіслав Барчак, голова осередку партії УКРОП Личаківського району м. Львова.
Важливим для мене в організації цього фестивалю було те, що він присвячений допомозі пораненим АТО. Серед дітей, які сьогодні виступали, є такі, чиїх близьких війна торкнулась безпосередньо. А значить торкнулась і їх. Батьки воюють, щоб діти мали можливість мирно жити. І діти це розуміють. Такі смисли об’єднують українців".
Тарас Побуринний, голова осередку партії УКРОП Франківського району м. Львова.
"Враження від фестивалю надзвичайні. Коли навколо стільки задоволених, щасливих людей, одразу забуваєш про втому від тритижневих організаційних клопотів. А діти! Їх радісні посмішки компенсують все. Поки вони є, ти розумієш за що в житті варто боротися і що відстоювати".