×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Електронні петиції – це колективне звернення 1000 людей до міської влади

Депутат Львівської міської ради, голова постійної депутатської комісії законності, свободи слова та депутатської етики, кандидат економічних наук Юля Гвоздович взяла участь у ефірі на Radio Skovoroda. Під час ефіру обговорили питання впровадження електронних петицій у Львові.

Як зазначила голова постійної депутатської комісії законності, свободи слова та депутатської етики Юлія Гвоздович:
«Інструмент електронних петицій - це вже одна з важливих ознак партисипативної демократії. Львів приєднався до всеукраїнської мережі e-dem.in.ua, де львів’яни зможуть створити власну петицію, вказавши прізвище, ім’я, місто, назвати та описати проблему та спосіб її вирішення. Для того, щоб петиція потрапила на розгляд до Львівської міської ради, депутатського корпусу необхідно, щоб вона упродовж 60 днів набрала 1000 голосів. Після цього упродовж 30 днів виконавчі органи влади мають час розглянути та провести наради разом з автором електронної петиції. На сьогодні зареєстровано близько 500 петицій, лише 12 із них набрало 1000 голосів. Дуже тішить, що серед основних тем електронних петицій є вирішення проблем транспорту, ремонту доріг, екологічних питань у місті. Звичайно, що такі вважливі питання за один день неможливо вирішити, бо це потребує детального вивчення та розгляду. Електронні петиції повинні виконувати дерективну функцію, що дану проблему потрібно розглянути радою, а не просто виконавчими органами, як звичайне колективне звернення».

Під час ефіру депутат Львівської міської ради Юлія Гвоздович також зосередила увагу на громадському бюджеті (бюджет участі).
Зі слів Юлії Гвоздович: «Я є прихильницею прийняття рішень громадськості на місцевому рівні. З 15 серпня будемо розпочинати бюджетний процес, а на разі розпочнемо його обговорювати разом із громадськістю. Цього року громадський бюджет буде виглядати як конкурс проектів, ідей від мешканців обов'язково із тереторіальною прив’язкою. Будуть малі та великі проекти. Великі проекти – це загальноміського або міжрайонного значення, їхня вартість буде від 200 тис. до 3 млн., а малі проекти від 20 до 200 тис., тобто це дасть можливість поремонтувати сквер чи дах. Загалом львів' янам у перший рік виділять 1% з Бюджету розвитку”.
Детальніше послухати ефір можна за цим посиланням: www.mixcloud.com/radioskovoroda/теорія-бєглова-юлія-гвоздович-radio-skovoroda

Довідка:
19 травня о 18.30 у Першій Львівській Медіатеці відбудеться обговорення впровадження електронних петицій у Львові. За адресою: вул. Мулярська,2 А