×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо передачі Будинку культури «ЛОРТА» у комунальну власність міста Львова

Протягом тривалого періоду часу Палац культури «ЛОРТА» відігравав одну з ключових ролей у сфері культурного життя міста Львова. Так, окрім безлічі тематичних заходів, що регулярно тут проводились, зокрема, як вечори пам’яті,конкурси, концерти, виставки, в тому числі міжнародні, тут мали змогу проводити репетиції численні гуртки та студії. Серед відомих гуртів, котрі проводили свої заняття в Палаці культури «ЛОРТА», варто окремо відзначити «Естет» - неодноразовий учасник та призер міжнародних танцювальних змагань.                                          

Проте, через повну відсутність опалення такого великого приміщення, занедбаний стан залів та високу орендну плату, жодна організація не має можливості проводити репетиції чи організовувати там відповідні заходи, чим фактично було припинено функціонування Палацу культури «ЛОРТА». Питання відновлення його роботи, особливо актуальним постає в світлі того, що Палац культури «ЛОРТА» є ледь не єдиним у Львові Палацом культури, на базі якого можуть проводити одночасно свої заняття та репетиції така велика кількість організацій.  Дана інформація підтверджується і відповіддю наданою Управлінням культури Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 08.02.2016 р. № 4-2603-27 (копія додається). Так, зокрема, у даній відповіді зазначалось, що станом на сьогоднішній день Палац культури «ЛОРТА» ліквідований як структурний підрозділ державного підприємства «Львівський державний завод «ЛОРТА». Заклад не мав статусу юридичної особи. Загальна площа – 5 575 кв.м., 800 місць в залі, сцена оборотна. З 2006 року припинили діяльність колективи художньої самодіяльності, які працювали при палаці культури.  Окремо зазначу, що дана будівля потребує капітального ремонту, з 2008 року відключено опалення.                                                                                                         

Та замість того, щоб дане приміщення використовувалось за призначенням, станом на сьогодні, більшість танцювальних колективів та музичних ансамблів. які би могли проводити там свою діяльність, змушені орендувати невеликі зали та приміщення, зазвичай не завжди призначені для таких занять та заходів. З огляду на вищевказане, питання приведення Палацу культури «ЛОРТА» у належний стан є просто необхідністю для Львова.                                                                                                                                         Так, згідно відповіді наданої Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області від 29.01.2016 р. № пі-07-00561 (копія додається) на інформаційний запит від 21.01.2016 р. № 2/61 (копія додається), відповідно до відомостей із Єдиного реєстру державного майна України, об’єкт за назвою «Будинок культури» обліковується на балансі державного підприємства «Львівський державний завод «ЛОРТА», що перебуває у сфері управління державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ». З огляду на вищенаведене, зазначу наступне,                                                                                            У відповіді наданій Департаментом Економічної політики Львівської міської ради від 18.02.2016 р. № 15/23-вих. (копія додається), зазначалось, що з метою належного розгляду питання щодо Будинку культури «ЛОРТА» департаментом економічної політики скеровано лист до Державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ» щодо розгляду питання можливості передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Львова вищевказаного об’єкта нерухомого майна.                                                                               У відповідності до статті 3 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» (далі – Закон) ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної  власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно, місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів  місцевого самоврядування.            Згідно положень частини першої статті 4 Закону передача  об'єктів  з  державної  у  комунальну  власність здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України  щодо  нерухомого  майна  (будівлі,  споруди,  у тому числі приміщення (після виділення їх в окрему облікову одиницю (інвентарний об’єкт) на підставі   розподільного   балансу),  об’єкти  незавершеного будівництва).                                                                                                Додатково зазначу, що згідно відомостей наведених у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Кабінет міністрів України є центральним органом виконавчої влади до сфери управління якого належить Державний концерн «УКРОБОРОНПРОМ».                                                                            

            З огляду на зміст викладених обставин у цьому запиті та важливість вирішення даної проблеми, керуючись  ст.ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статтею  49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

Прошу:

  1. Утворити робочу групу для розгляду питання щодо передачі Будинку культури «ЛОРТА» у комунальну власність міста Львова.
  2. Про результати розгляду даного депутатського запиту прошу повідомити мене у порядку визначеному у статті 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».