×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо створення комісії для контролю за прозорістю використання бюджетних коштів

Порушення планів використання фінансових ресурсів є важливою проблемою в Україні, зокрема, й у Львові. Це призводить до розбалансованості системи місцевих, а також державних фінансів та економіки. 
Кожного року значна частина міських коштів Львова спрямовується на оновлення інфраструктури міста.
Проте, як свідчать повідомлення ЗМІ, громадських активістів, мешканців Львова, забезпечення потреб міста майже у всіх сферах є незадовільним. Крім того, лунають звинувачення, що окремі закупівлі за бюджетні кошти на потреби міста здійснюють по завищених цінах або ж взагалі – списують кошти. Така ситуація актуалізує необхідність забезпечення незалежного моніторингу прозорості використання бюджетних коштів.
З метою забезпечення прозорості витрачання коштів міського бюджету Львова, доцільно створити комісію, яка б відслідковувала використання коштів по факту (здійснення перевірки проектно-кошторисної документації та актів виконаних робіт). До складу такої комісії варто включити громадських діячів, представників фракцій міської ради, працівників її виконавчих органів, а також інших спеціалістів.
Так, на сьогодні кошторис складається і затверджується відповідно до нормативу, хоча реальний показник може бути зовсім іншим. Саме тому виникає доцільність перевірки того, чи справді передбачені в кошторисі роботи були зроблені, перевірити відповідні договори та ціни, за якими надають (продають) аналогічні послуги (товари)інші підприємства, визначивши середню ринкову ціну.
Таким чином, на основі усього вищезазначеного та керуючись ст.ст. 13, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,прошу Вас створити комісію, до повноважень якої буде відноситись перевірка проектно-кошторисної документації та актів виконаних робіт.

Про результати розгляду цього депутатського запиту прошу повідомити мене у 10-ти денний строк.

Петро Адамик