×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

10 років у СЗШ №60 навчають дітей із особливими освітніми потребами

Нещодавно депутат Львівської міської ради Ірина Сердюк для ознайомлення з навчально-виховним процесом та вивченням проблем  відвідала СЗШ №60, де одними з перших почали застосовувати передову світову практику за методикою Марії Монтессорі. Ця методика передбачає залучення дітей із особливими освітніми потребами у навчальний процес разом зі здоровими.
Ті, хто мають фізичні й психологічні вади, можуть навчатися зі звичайними школярами. Все залежить від стану і медичних показань. Втім, саме суспільство до цього не завжди готове. Зазвичай батьки дітей із інвалідністю побоюються жорстокості інших учнів, яка може ще раз поламати дитячу долю.
За словами директора школи Людмили Рачковської: «Навчання дітей із особливими освітніми потребами в загальноосвітній школі – це плюс при зважливому сприйнятті оточення. Зараз у наших класах навчається четверо дітей із інвалідністю: двоє з вадами слуху, один - із ДЦП, один - аутист. А загалом за 10 років таких дітей навчалося понад 25. Саме в школі ці діти здобули перший у житті досвід соціального життя».
«В той час, коли інвалідів або людей із певними вадами не пускають у заклади громадського харчування, в спортивні комплекси, формування у свідомості здорової людини поваги та розуміння до проблем людей із особливими потребами є надзвичайно важливим. Тим паче, коли прищеплювати з дитинства, зі школи принципи рівності та підтримки таких категорій людей. Що і роблять у СЗШ №60», - ділиться своїми враженнями Ірина Сердюк.
Шлях до інклюзії непростий і нелегкий. Для того, щоб дитина з особливими освітніми потребами змогла навчатись у закладі, необхідно забезпечити належне навчальне середовище.
«Вже після першого тижня навчання батьки побачили, що їхні побоювання були марними. Колектив дав їхнім діткам позитивну енергію, розуміння того, що дитина така, як і всі, що має рівні права, як і кожна дитина в школі.
Наші учні звільнилися від ізольованості, відчуження, вийшли з чотирьох стін, отримали спілкування зі здоровими дітьми», – додає Людмила Романівна, директор СЗШ №60.
«Такі програми інтеграції дітей із особливими освітніми потребами необхідно запроваджувати у всіх школах Львова, тоді наше суспільство буде більш толерантним і розуміючим до тих людей, які потребують нашої моральної підтримки та допомоги», - наголосила депутат Ірина Сердюк.