×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатський запит щодо забезпечення належного оприлюднення кошторисів, річних планів державних закупівель та додатків до річних планів державних закупівель на 2016 рік комунальними закладами дошкільної та середньої освіти м. Львова

До мене, як до депутата Львівської міської ради, звернулися батьки, діти яких навчаються в комунальних закладах дошкільної та шкільної освіти м. Львова, з приводу того, що на даний час відсутня процедура належного, прозорого та публічного звітування адміністрацій цих закладів перед територіальною громадою, батьками, за фактичне використання коштів.
Заявники стверджують, що усі кошти, що виділяються таким закладам, як з місцевого бюджету, так і залучаються (збираються) з батьків, використовуються адміністраціями закладів на власний розсуд, без жодного погодження чи звітування з батьками.
Відсутність публічної інформації стосовно виділених на відповідний заклад освіти коштів з міського бюджету та цілей їх використання, потенційно створює сприятливий ґрунт для зловживань з боку представників адміністрації закладів освіти.
З метою забезпечення раціонального і прозорого використання коштів, своєчасності та доступності фінансових звітів закладами освіти м. Львова та керуючись ст. 13, 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.5 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, Закону України «Про освіту», Закону України “Про дошкільну освіту”, Розпорядження Кабінету міністрів від 19 серпня 2009 р. N 1007-р “Про забезпечення цільового використання коштів бюджетними установами (закладами соціально-культурної сфери)”,

ПРОШУ:
1. Вжити заходів із забезпечення оприлюднення кошторисів, річних планів державних закупівель та додатків до річних планів державних закупівель на 2016 рік кожним навчальним закладом освіти із врахуванням виділених асигнувань з субвенцій Державного бюджету, коштів міського бюджету, коштів від оренди нежитлових приміщень навчальних закладів та платних освітніх послуг, шляхом їх розміщення на стендах для оголошення відповідного навчального закладу, на офіційному веб-сайті навчального закладу освіти в мережі Інтернет (за наявності), веб-сайті управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.
2. У випадку внесення змін до кошторису навчального закладу вжити заходів із своєчасного оприлюднення внесених змін у місячний термін з дня їх прийняття. Контроль виконання за забезпеченням у майбутньому своєчасного виконання оприлюднення кошторисів навчальних закладів освіти покласти на керівників відповідних навчальних закладів.
3. Надати інформацію про те, чи здійснюються розрахунки об’єктивних потреб в коштах кожного навчального закладу, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, тощо відповідно до п. 20 “Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ”.
4. Надати копію методики, за якою здійснюється розрахунок розподілу бюджетних коштів між навчальними закладами.
Письмову відповідь про результат розгляду даного запиту, прийняті рішення і особливо вжитті заходи з долученням копій підтверджуючих документів прошу надіслати у 10-ти денний строк за адресою: м. Львів, пл. Ринок,1, каб.228А, а також доповісти на черговому пленарному засіданні Львівської міської ради.

 

Дякович Ігор