×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Який має бути новий статут міста?

Активізовуємо процес створення нового статуту міста! І робимо цей процес відкритим та прозорим для широкого кола громадськості!Саме тому 1 березня о 18.30 у Першій Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2а) відбудеться зустріч з громадою Львова на тему “Яким має бути новий статут міста Львова та як впливати на рішення влади?”.

Насправді, статут у нашого міста є. Але застарілий - затверджений 2002-го року. А оновлений, напрацьований до 2010-го, досі нечинний, за нього триває судова справа…

Проте особа, яка була у Львові 10 років тому і приїжджає тепер, не впізнає місто. І так не лише зі Львовом: кожен населений пункт змінюється не тільки зовнішньо, - змінюються і потреби мешканців міст, їхні вимоги до влади міста. Тому, відповідно, дуже важливо мати сучасний статут територіальної громади – основний установчий документ, який чітко розділяє і визначає права як міської влади, так і самої громади. Остання, відповідно, отримує більше повноважень, більше можливостей і ширше поле для реалізації своїх ініціатив.

“Демократія - це, перш за все, дотримання чітких і ефективних правил. Львів живе за правилами 2002 року, багато сфер не врегульовані, тому ми беремося за цю слабку ланку міської ради. Відповідно до діючого статуту міста, для того, аби подати місцеву ініціативу, і депутати її потім розглянули, необхідно 10 000 підписів! Це робить такий інструмент участі містян у поданні власних пропозицій практично неможливим. Так, за останні 15 років не було подано ЖОДНОЇ ініціативи. Також, відповідно до статуту 2002 року, львів’яни самі не можуть ініціювати громадське слухання і вимагати, наприклад, звіту міського голови, депутатів, розгляду проекту бюджету. Та й узагалі, немає жодного документу, який би визначав, як громадські слухання мали б проводитись і як будуть враховуватися інтереси їхніх учасників. Що вже говорити, якщо жодна нова форма надання пропозицій, як і електронна петиція, у старому статуті не передбачена”, - каже депутат Української Галицької Партії, голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлія Гвоздович.

В обговоренні візьмуть участь голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юля Гвоздович, Громадський рух "Чесно" (Oksana Romanyshyn), Комітет виборців України (Igor Feshchenko), Громадянська мережа ОПОРА (Олександр Неберикут).

Результатом зустрічі мають стати напрацювання ідей для нового статуту міста Львова.

На зустріч організатори запросили близько 40 громадських організацій та рухів Львова. Серед них: КВУ, Інститут Громадського Лідерства, Опора, Чесно, Інститут розвитку міст, АIESEC у Львові”, “BEST”, Інститут суспільних ініціатив, ГО “Центр суспільних інновацій”, ЛАВ, “Хтось не зробить”, Українська молодь Христові, ГО “Європейський діалог”, Львівський центр прав людини, Форум європейських студентів Львова AEGEE, Студентське братство та інші.