×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Електронні петиції – один із дієвих механізмів е-урядування. І вони скоро будуть у Львові

29 січня я брала участь у Всеукраїнському форумі «Е-Урядування 2016: як зробити органи влади інноваційними?», що відбувся у Києві. Організаторами цієї зустрічі стали Центр політичних студій та аналітики та Міжнародний фонд «Відродження». Загалом форум зібрав у столиці представників влади, активістів та звичайних громадян, які спільно обговорили впровадження онлайн-інструментів для управління муніципалітетами.

На мою думку, такі зустрічі, як платформи для обміну досвідом, є дуже корисні. Ми ознайомилися з найкращими та найсучаснішими практиками електронного врядування в Україні. Ця тема дуже важлива і для депутатів, і для громадських активістів. Адже електронне урядування є одним із найдієвіших інструментів для того, щоб зробити діяльність органів місцевого самоврядування відкритою і прозорою. Якщо громада зможе все бачити і детально ознайомитися з роботою місцевої влади, то, відповідно, ризик корупційних зловживань суттєво зменшиться.

Тому ми з Українською Галицькою Партією, а також депутатською комісією законності, депутатської етики і свободи слова, яку я очолюю, всебічно сприятимемо роботі і вдосконаленню електронного врядування у Львові. Під час засідань комісії ми вже спілкувалися з представниками ІТ-управління ЛМР, різними авторитетними громадськими організаціями.

Тому маю певність, що вже скоро у Львові запрацюють електронні петиції, які вже діють у більшості міст України. І навіть маленьких містечках.

Наразі ми розробляємо положення для електронних петицій. Ще визначаємося з порядком їх розгляду та думаємо, яку платформу використати для подання електронних звернень львів’ян до влади міста, щоб це був справді дієвий і простий у користуванні інструмент для львів’ян. Щодо платформи, то можу сказати, що є кілька можливих варіантів: «Мій Львів – моя ініціатива», сайт Львівської міської ради та «Особистий кабінет мешканця» чи всеукраїнська платформа для розміщення електронних петицій e-dem, якою користується, до речі, одне з найінноваційніших міст України – Вінниця.

Якщо все піде добре, то, я думаю, що вже найближчим часом положення про подачу і розгляд електронних петицій у Львові ми винесемо на розгляд сесії Львівської міської ради. І сподіваємося, проголосуємо позитивно.

Юлія Гвоздович