×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

У Львові презентували першу в Україні «зелену зупинку»

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_gutnyk1.jpg

 Вчора у Львові на площі Галицькій, навпроти пам’ятника королю Данилу відбулась презентація екологічної зупинки громадського транспорту, аналогів якій наразі немає в Україні. Цей соціальний екологічний проект, який є кроком до боротьби із зміною клімату, популяризації екологічних напрямів ландшафтної архітектури, розроблений ініціативною групою студентів, в рамках конкурсу молодіжних проектів «LvivYoungProject».  Меценатом даного експериментального проекту виступив депутат ЛМР від ВО «Свобода», голова комісії архітектури, містобудування і охорони історичного середовища Андріян Гутник.

«Такі інновації вже давно практикуються у Норвегії, Франції та Фінляндії. Для прикладу у Франції 19 березня 2015 року уряд прийняв закон, яким зобов’язує забудовників бути «екологічно відповідальними», відтак дахи всіх новобудов, що зведені в промислових зонах, покривати зеленими насадженнями та сонячними панелями, які перетворюють світло на електроенергію».

Наше місто насправді потребує створення якомога більшої кількості зелених зон. Підтримуючи дійсно прогресивні та корисні ідеї для розвитку нашого міста, я з задоволенням підтримав втілення цієї ідеї в життя і у Львові. Це не лише декоративна окраса міста, а і екологічна», - розповів Андріян Гутник.

Нагадаємо, що першочергово для реалізації даного проекту було обрано зупинку на вул. Дорошенка, проте розглядалось й інше місце– наплощі Галицькій. Враховуючи жахливий технічний стан попередньої зупинки, було прийнято відповідне рішення, а відтак за сприяння Андріяна Гутника демонтовано стару та встановлено нову зупинку, яку вже невдовзі почали озеленювати група активістів.

«Однією з причин зміни клімату є парникові гази, що виникають внаслідок антропологічного чинника. Їх надмірна кількість у місті утворюється від діяльності транспорту. Зелена зупинка є часткою до боротьби з цією проблемою. Унікальність проекту полягаєв тому, що в Україні не існуєпокищожодноїзеленоїзупинки. Цей проект є перспективним у зв’язку з тим, що в Україні, у т.ч. Львові, не найкраща екологічна ситуація, а також глобальні зміни клімату змушують задуматись над покращенням довкілля, яке ми руйнуємо», - розповідає організатор  проекту Анастасія Рудич.

За словами учасників проекту, кількості висаджених на даху рослин достатньо для того, щоб не тільки прикраситизупинку, але й позитивно вплинути на загазоване повітря. Аби рослинам вистачало води навіть у спеку, активісти на даху зупинки встановили спеціальні конструктивні кулі з отворами для збору роси та дощової води. 

Гутник Андріян Юрійович