×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові готуються приєднатися до Європейської хартії рівності

У Львівській міській раді відбулось обговорення ухвали "Про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад".
 
Із депутатками та працівницями ЛМР участь в обговоренні взяли голова громадської організації Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович, радниця міського голови Києва з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Ксенія Гнатовська, кандидатка юридичних наук, членка Асоціації жінок-юристок України ЮрФем Світлана Романцова, національна консультантка Ради Європи в Україні Юлія Гвоздович та консультантка депутатської групи "Рівні можливості" у Львівській області Ірина Трохим.
 
Експертки обґрунтували потребу приєднатися до Хартії та відповіли на питання учасниць обговорення. Раніше, у березні, депутатки групи "Рівні можливості" Львівської міської ради отримали письмове доручення виборців із проханням приєднатися до Хартії.
 
Ухвалу "Про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад" хочуть винести на розгляд найближчої сесії, яка відбудеться 4 липня.
 
Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР). Хартія, яку підтримала Європейська комісія, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян. Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їхньої реалізації. Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад прийняли практично усі міста Європи. В Україні, яка визнає своє прагнення стати частиною Євросоюзу,  цей рух вже триває, відповідне рішення схвалили понад 80 громад України, зокрема Вінниця, Житомир, Хмельницький, Київ та інші місцеві ради.
Приєднання громади до Хартії – це імплементація документа на місцевому рівні, визнання громадою одного із засадничих принципів та політик демократичного суспільства.
 
Приєднання Львова до Хартії обговорювали вже давно, ще з минулої каденції. Однак тоді у депутатів не було політичної волі та достатнього розуміння для її прийняття. Зараз це питання особливо актуальне, оскільки Україна рухається в ногу із цивілізованим світом якнайдалі від дискримінації, порушень прав людини та нерівності, які є панівними у нашого ворога – росії.
 
Із текстами ухвали, пояснювальної записки та Європейської хартії можна ознайомитися за посиланнями нижче.
 
Ухвала та ПЗ
 
Хартія