×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Про те, як незважаючи на обстріли, курсує громадський транспорт Дніпра і які новації запроваджують у місті

Продовжуємо розповідати про поїздку в Дніпро задля обміну досвідом депутатів та чиновників Львівської міської ради. Раніше у Львів приїздила делегація депутатів Дніпровської міської ради, тепер - візит-відповідь. 
 
 Члени комісії транспорту ЛМР та посадовці мали змогу дізнатись, як працюють комунальні електротранспортні підприємства Дніпра та як місто переживає вимкнення світла та долає інші складні виклики. 
 
«Що важливо, в Дніпрі трамваї, тролейбуси, складають більшість рухомого складу і становлять основу всіх маршрутів. Ми ознайомились з роботою тягових станцій, впровадженням акумуляторної системи підтяжки, як працюють електричні підстанції. Дніпряни за час війни багато вклали коштів, щоб забезпечити громадськість транспортом. Також ми оглянули Рембазу, де виконуються ремонтні роботи. І можна похвалити їх за те, що не закупляють нові запчастини, а ремонтують їх або самі виготовляють. Нам показали апаратуру, їх розробки до тягових станцій, що можуть дати гарантії, коли немає світла. Також ознайомились із системою паркування. Місто Дніпро має широкі дороги та пішохідні зони і це дає можливість створювати дуже багато паркомісць. У них близько 7000 муніципальних паркомісць і близько 7000 приватних», - зазначив Ігор Зінкевич. 
 
Також депутати ознайомились з роботою нового тролейбуса, який має можливість автономного ходу до 10 кілометрів. Тобто «дотягують» ті райони, в яких не прокладені кабелі для руху тролейбусів.  
 
«Це хороша практика, яку треба розвивати у місті Львові. У Дніпрі є багато тролейбусів, які можуть підзарядитись, а потім знімають «роги» і їдуть автономно в точку призначення. Крім цього, цікаво було ознайомитись із добудовою метро, ми спустились в шахту. Фактично зараз є проблеми з турецькою компанією, яка почала роботи. Але в них є плани завершити їх своїми силами. Однак ще не все добре з інклюзією в громадських місцях, в цьому плані Львів зробив значний поступ. На жаль, війна не дає можливості виконувати великі проекти, де враховані питання інклюзії. Такі поїздки дуже корисні, бо кожне місто зараз по-своєму справляється з проблемами в енергосистемі. У нас 2-3 години вимкнення світла, у них – набагато більше. Але незважаючи ні на що, місто живе своїм життям. Відтак маємо допомагати одні одним, підтримувати, ділитись своїми винаходами. Я вдячний USAID Ukraine, яка організовує та фінансує обміни між місцевими самоврядуваннями, вони справді роблять потужну річ, яка дає можливість налагодити контакти і знаходити правильне вирішення проблем», - підсумував Ігор Зінкевич.