Версія для друку

Будувати житло для людей замало, варто створювати комфорт для життя людей - Назарій Бербека

Нові українські міста після перемоги будуть іншими. При правильному підході ми маємо шанс побудувати їх якісно та комфортно. Зараз мало думати про тимчасові прихистки для людей, варто працювати над глобальною відбудовою зруйнованих міст. Вже сьогодні можемо розробляти стратегії і напрацьовувати плани, які втілимо вже після нашої перемоги. Фінансово  Україні у цьому готова допомогти низка європейських держав: Чехія, Швейцарія, Німеччина тощо — але планування залежить виключно від нас. Головне, не повторити помилок минулого, а збудувати справді комфортні міста для українців.
 
Після Другої світової війни будували багато і швидко, весь процес містобудування керувався виключно державою, яка не мала достатнього розуміння відбудови. Основною помилкою при плануванні районів стало неефективне використання міського простору. Широкі магістралі, великі території поміж житлових будинків відрізали цілі райони одне від одного. Так створювалися «закриті» відокремлені міські квартали, які були зовсім не комфортними для життя. А також, якщо врахувати проблеми з громадським транспортом, жителі міст були доволі обмежені у пересуванні.
 
Щоб не повторювати помилок у плануванні, можна запозичувати іноземний досвід реконструкції міст, наприклад Відня чи Парижа. Їх  основні принципи доволі схожі: раціональне використання підземного і надземного просторів, розвиток ліній громадського транспорту та велосипедної інфраструктури, створення зелених площ посеред житлових масивів, а також використання альтернативних екологічних джерел енергії.
 
Будувати житло для людей замало, варто створювати комфорт для життя - подбати про зручні розташування районів, формувати їх за принципом «15 хвилин» та коротких відстаней. Важливо пам’ятати про безпеку, безбар’єрність та інклюзивність, створювати місця для відпочинку та роботи – будувати, ставлячи у центр людину і її комфорт.