×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Європейська Солідарність» у Львівській міськраді закликала зберегти виборчу систему відкритих списків

Депутати фракції «Європейська Солідарність» у Львівській міській раді обурені спробами окремих політичних сил заблокувати вільне волевиявлення виборців на майбутніх парламентських виборах. Відповідне звернення до Президента України та ВРУ депутати озвучили на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради.
 
12 лютого 2021 року до Конституційного Суду надійшло подання, яким депутати Верховної Ради від «Слуги народу» і «За майбутнє» намагаються оскаржити окремі положення Виборчого кодексу України, а саме скасувати пропорційну систему виборів за відкритими списками та повернутися до мажоритарної системи, розповідає депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Марусяк.
 
«Сьогодні існує загроза відновлення масового підкупу виборців як основної технології перемоги на виборах. Адже саме мажоритарний компонент виборчої системи, як показує досвід, є основним джерелом політичної корупції.  Вважаю, що запровадження механізму дистанційного голосування є неприйнятним. Такі ідеї - це шлях до порушення фундаментального принципу таємниці голосування і масової фальсифікації результатів, зокрема з боку держави-агресора Російської Федерації. Простійні кібератаки на органи влади наочно демонструють високий ризик подібного втручання», - переконаний Володимир Марусяк.
 
У місцевих депутатів також викликає занепокоєння ідея про перенесення дати виборів до Верховної Ради України на 2024 рік, про що натякнув у листопаді 2021 року президент Володимир Зеленський.
 
«Це пряме порушення Конституції України, яке аж ніяк не може бути озвученим самим гарантом Конституції України. Ми, представники місцевого самоврядування вимагаємо від Президента України та Верховної Ради України відмовитися від спроб ревізії діючої пропорційної системи виборів за відкритими партійними списками, та повернення до дискредитованої мажоритарної системи. Також ми заявляємо, що будемо вживати усіх передбачених законом заходів із залученням громадянського суспільства та міжнародної спільноти для протидії такому законодавчому реваншу, який через маніпуляції, підкуп і фальсифікацій призведе до спотворення волевиявлення та результатів голосування».
 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.