×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

"Надгробний пам'ятник Модесту Сосенку на Янівському кладовищі відреставрували" - Юля Хомчин.

Нещодавно отримала відповідь від департаменту житлового господарства про те, що цього року завершили капітальний ремонт пам'ятника на могилі українського художника Модеста Сосенка.

Чоловік жив та творив на початку 20 століття. Художник прожив 44 роки. За той час встиг розмалювати дванадцять церков на Галичині. Навчання у Мюнхені та у Парижі йому оплатив сам Митрополит Андрей Шептицький, бо вірив у талант українського митця. Його стінопис у Підберізцях досі вважається зразком монументального церковного розпису в Україні. Він є автором десятки портретів та сотні ікон. Перед смертю Модест Сосенко всі свої роботи заповів Національному музею у Львові. Одна із львівських вулиць носить прізвище митця.

Та його могила була в поганому стані і це потрібно було виправити. Безмежно тішусь, що у місті у цей нелегкий час, але знайшлися кошти на відновлення могильної плити.Також запрошую ознайомитись детально із біографією митця та його творами, хто ще цього не зробив на спеціальному сайті, який створили для популяризації постаті https://sosenko.com.ua/

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.