×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Що мерія планує збудувати на Грибовицькому сміттєзвалищі? Спортивну споруду чи військовий полігон?

У Львові активно обговорюють можливість облаштування стрілецького полігону поруч із територією Грибовицького сміттєзвалища. Ознайомились з ініціативою виконавчих органів і депутати міської ради.

Ми почули бачення керівника тероборони Львівщини про потреби сьогодення, а також про те, що місту потрібен полігон, на якому могли б практикуватись і проходити відповідні вишколи як підрозділи тероборони, так і всі мешканці львівської громади. На його думку, вказаний полігон має бути придатним для застосування на ньому як мінімум стрілецької військової зброї. Крім цього ми почули візію керівника Федерації стрілецького спорту, який підтримав ініціативу будівництва на цій території об’єкту саме спортивного призначення, який може стати осередком підготовки наших спортсменів. І саме така концепція була зображена на «ескізному рисунку», підготовленому представниками профільного управління ЛМР. Водночас змушений констатувати, що представники мерії на цей час ще не мають одностайної та чіткої відповіді, що саме вони пропонують до реалізації на вказаній території?

У Програмі заходів щодо підготовки Львівської міської територіальної громади до національного спротиву на 2022-2024 роки, яке виноситься на пленарне засідання ЛМР, передбачено створення комунального стрілецького полігону. Проте там немає жодної згадки про спортивну стрільбу, хоча мер неодноразово наголошував, що хоче підтримувати стрілецькі види спорту.

На візуалізації, яку нам показували, є суто спортивні види стрільби – пістолет, лук, стендова стрільба, однак відсутні згадки про можливість проведення підготовки із застосуванням нарізної (військової) стрілецької зброї. Відповідно, ніхто з мерії не надав відповіді, яке призначення цього стрільбища? Чи воно буде спортивне чи все таки військове?

Тобто виглядає, що чиновники між собою остаточно ще не узгодили цього питання. Відтак потрібно насамперед визначитись з форматом, адже в світі не існує такого поняття, як просто «комунальне стрільбище». Також наразі немає розуміння чіткого механізму, як комунальне стрільбище буде працювати? Позаяк є поняття – спортивний об’єкт і є окремо військовий полігон для навчань. Якщо говорити про спортивну стрільбу, то вона, звичайно, може навчити людей влучно стріляти. Але в умовах сучасних воєнних дій просто «постріл в яблучко» нам мало допоможе, і потрібен насамперед досвід поводження з військовою зброєю.

Мер Львова неодноразово заявляв, що всі львів’яни мають вміти стріляти. Але навчитись стріляти – справа не одного дня чи тренування. Тож чи зможуть мешканці доступно займатись стрільбою і чи місто буде забезпечувати їх набоями, адже один патрон мінімально коштує 18 грн?

Тож пропоную визначитись, що ми будуємо? Спортивну споруду, чи полігон, який можна використовувати для потреб підготовки військових підрозділів територіальної оборони?

Як на мене, і перший, і другий варіанти для міста були б корисними. Однак варто визначитись, що є пріоритетним в умовах сьогодення? І дуже б не хотілось, щоб ідея облаштування відповідного об‘єкту не завершилась черговим ПКД, на яке місто витратить не одну сотню тисяч гривень, але яке так і залишиться лише проектом.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.